Ar maudytis baseine išties sveika?

Ar maudytis baseine išties sveika?

Keičiasi laikai, keičiasi ir požiūris. Dar prieš kurį laiką baiseino nauda tiek sveikiems, tiek sergantiems žmonėms nekėlė jokių abejonių: maži vaikai ir nėščios moterys, paaugliai ir senukai, sergantieji neurologiniais sutrikimais ir turintys problemų su kaulais bei raumenimis – visiems buvo rekomenduojamas baseinas. Iš esmės plaukiojimas baseine buvo vienintelė sporto rūšis, neturėjusi jokių minusų. O kaip yra dabar?

Šiandien dermatologai , venerologai, ginekologai ir kiti daktarai atvirai kalba apie baseinuose slypinčius pavojus. Tai, kad šilta ir drėgna aplinka yra idealiausia terpė bakterijų dauginimuisi – žino visi. Lygiai taip pat visi žino ir apie elementarius higienos reikalavimus: prieš ir po plaukimo apsiprausti duše, vaikščioti tik su guminėmis tapkutėmis ir žinoma, turėti švarų rankšluostį.

Grybeliai, karpos ir kiti baseine tykantys pavojai kelia grėsmę jau pažeistai, sudirgusiai ir jautriai odai. Taigi jei odoje yra žaizdelių, įtrūkimų, bėrimų ir t.t. - baseino geriau vengti, kol oda sugis.  

Ispanų dermotologai visai neseniai atrado, kad chloruotas vanduo gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus ir netgi neigiamai veikti DNR, tačiau į tai didelio dėmesio kreipti nereikėtų. Bet kuriuo atveju, baseinas turi labai didelę fizinę ir psichologinę naudą: gerina raumenų tonusą, suteikia energijos ir žvalumo, padeda išvengti streso.

Baseine elkitės atsakingai:

 

  • Laikykitės higienos taisyklių: nusiprauskite po dušu prieš maudydamiesi baseine ir iš karto po jo; vaikščiokite tik su guminėmis tapkutėmis; nesitepkite kūno jokiomis kosmetikos priemonėmis;
  • Jei nesate tikri, ar jūsų imunitetas stiprus, įsigykite antibakterinių preparatų, kurie padės kovoti su įvairiomis infekcijomis. Pavyzdžiui natūralūs eteriniai arbatmedžio, citrinos ar beržo aliejai puikiai apsaugo nuo grybelių.
  • Jei esate alergiški ar turite jautrią odą, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokiu būdu valomas baseino vanduo. Tikrai ne visuose baseinuose naudojamas vien tik chloras.

 

Jei dažnai lankotės baseine, tikriausiai pastebėjote, kad po susidūrimo su chloruotu vandeniu, oda ir plaukai išsausėja. Geriausias būdas apsaugoti savo plaukus – maudytis tik su specialia, tampriai prigludusia kepuraite, kuri nepraleidžia vandens. Beje, šviesiai plaukus dažančios moterys turėtų būti itin atsargios, nes chloras gali šviesius plaukus paversti žalsvais. Jei maudytis su kepuraite neketinate, tuomet patartume bent retkarčiais atgaivinti plaukus specialiomis drėkinamosiomis kaukėmis, kurių galima pasigaminti ir namuose iš natūralių produktų.

2 psl. »

Komentarai (7)

arvis 2018-05-12 08:09
kiek maudidavausi ir sportuodamas butinai reikejo eiti i baseina,ir nieko!
jonas 2015-08-05 09:54
Gali pazeist kvepavimo takus ir DNR, bet i tai demesio kreipt nereikia, svarbiausia apsisaugot nuo grybeliu:)
n 2013-05-19 21:05
plaukioju baseine dvidesimt metu, nuo sesiu metu ir nieko :) tikiuosi ir kitiems nieko blogo niekada nebus ir dziaugsites visi plaukiodami
Kalėdų Senelis 2012-11-07 23:57
Kalėdų Senelio Paštas

http://www.santamail.lt/

Šioje šventinėje interneto svetainėje per 5 minutes Jūs ne tik išspręsite kalėdinės dovanos problemą, bet ir padovanosite savo brangiausiems žmonėms tikrą stebuklą: laišką nuo pačio Kalėdų Senelio, adresuotą jai/jam! Visus laiškus galite užsisakyti lietuvių, bei rusų kalbomis. Nesvarbu kur begyventų Jums brangus žmogus, mūsų paštas pasieks net ir patį toliausią pasaulio kampelį, nes mes siunčiame laiškus į visas šalis.
Zita 2012-03-13 21:01
Mano vaikas nusprendė su klase lankyti baseiną. Visus patikrino nuo grybelių, o vos po kelių treniruočių vaikas grįžo su tuo pačiu grybeliu... Vadinasi, ne itin atsakingai visus tikrina
simona 2012-03-13 21:00
Aš esu alergiška chlorkėms, todėl baseinai - ne man.
samanta 2012-01-06 18:02
reika pameginti

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas