Ar keturkojis draugas – šuo, gali valgyti obuolius?

Ar keturkojis draugas – šuo, gali valgyti obuolius?

Nuo seno populiarus posakis: „Suvalgytas vienas obuolys per dieną, leidžia atidėti vizitą pas gydytoją“ – puikiai tinka žmonėms, bet ar gali būti pritaikytas ir mūsų keturkojams draugams – šunims? Pasirodo, šunys gali valgyti obuolius – šis maistas ne tik pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, bet yra mažai kaloringas, jame taip pat gausu vitaminų A ir C, maistinių skaidulų. Obuolio kramsnojimas taip pat padeda išvalyti šuns dantis, suteikia švaros pojūtį ir gaivesnį burnos kvapą. 

 

Visgi itin svarbu, prieš vaišinant keturkojį draugą obuoliu, išimti iš vaisiaus visas sėklas. Obuolių sėklose yra cianido, kuris kenksmingas sveikatai. Nors kelios suvalgytos obuolių sėklos greičiausiai nepakenks jūsų šuniui, laikui bėgant ir periodiškai suvartojant po kelias sėklas, šuns organizme gali susikaupti nemažas kiekis cianido, o tai yra gana pavojinga. Geriausia išpjauti ir išmesti visą obuolio šerdį (nuo kurios, beje, keturkojis augintinis gali užspringti), o likusią vaisiaus dalį supjaustyti griežinėliais. 

 

Kai kuriems vyresnio amžiaus šunims ar linkusiems į tam tikras ligas, tenka apriboti suvartojamą baltymų kiekį, pasidaro nelengva parinkti, ką šuo gali ėsti, o ko negali. Obuoliai, savyje turintys mažai baltymų ir riebalų, tampa puikiu dietinio valgio pasirinkimu. Negana to, dėl maistinių savybių, šis vaisius rekomenduojamas kai kurių veterinarų įtraukti ir į jaunesnių šunų mitybos racioną. Jaunam ir aktyviam keturkojui draugui, obuolyje esantys antioksidantai, padeda išvengti degeneracinių ligų, pavyzdžiui, tokių kaip: sąnarių ligos, prisideda prie bendros virškinimo trakto sveikatos.

Komentarai