Atsakė, ar bananus sveika valgyti pusryčiams?

Atsakė, ar bananus sveika valgyti pusryčiams?

Pusryčiai – ne veltui laikomi vienu svarbiausių paros valgių, užtikrinančių energijos pliūpsnį visai dienai. Daugelis žmonių rytais neturi daug laiko, todėl renkasi lengvai ir greit paruošiamus pusryčius, arba suvalgo jau paruoštą produktą, arba, deja, lieka nevalgę iki pat pietų. Bananas yra universalus ir kvapnus vaisius, labai mėgstamas ir populiarus dėl žemos kainos ir gero skonio. Tai – vaisius, kuris neretai atsiduria pusryčių meniu kaip pagrindinis patiekalas arba kaip vienas iš ingredientų, dažnai dedamas į kokteilius, kepinius, padažus ir desertus. Tačiau, ar susimąstėte, kaip veikiate organizmą, valgydami pusryčiams bananą, o galbūt jį reikėtų derinti su kitais produktais, kad gautumėte daugiau naudos?

 

Rizika, renkantis bananą pusryčiams

 

Bananai yra labai maistingi, juose gausu kalio, skaidulų ir vitaminų B6 bei C. Tačiau juose taip pat yra nemažai angliavandenių ir natūralių cukrų. Tokia produkto sudėtis gali nulemti greitą energijos protrūkį ryte, tačiau vėliau galite sulaukti priešingo efekto – jėgos staiga dings. Visgi taip nutikti gali tuomet, jeigu valgysite bananą vieną, o jeigu jį patieksite su kitais maisto produktais – nauda sveikatai gali nustebinti.

 

Bananai ypač naudingi, kuomet sugrupuoti su kitais maisto produktais

 

Bananuose yra angliavandenių ir natūralių cukrų, kurie gali padidinti cukraus kiekį kraujyje, jei jie vartojami atskirai. Pusryčiams, valgydami bananus kartu su kitais ingredientais, kuriuose yra daug baltymų ir skaidulų, galite padidinti sotumo jausmą, pagerinti virškinimo sistemą, gauti širdžiai naudingų riebalų, baltymų, netgi sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, numesti svorio.

 

Pateikiame maisto produktų sąrašą, kurie dera kartu su bananu:

 

  • Graikiškas jogurtas ir čija (ispaninio šalavijo) sėklos;

     

  • Riešutų sviestas;

     

  • Baltyminis kokteilis su špinatais, uogomis ir bananu;

     

  • Avižiniai dribsniai su riešutais, sėklomis ir pjaustytais bananais.

Komentarai