Apie knarkimą ir su juo susijusius miego sutrikimus

Apie knarkimą ir su juo susijusius miego sutrikimus

Milijonai žmonių visame pasaulyje (tiek moterys, tiek vyrai) kenčia dėl knarkimo. Knarkimas yra ne tik erzinantis dalykas ir daugeliui porų sunkus kantrybės išbandymo testas, bet ir nemenkas pavojus žmogaus sveikatai, kadangi tai gali būti vienas iš pavojingos obstrukcinės miego apnėjos simptomų.

Kas sukelia knarkimą

Miego metu atsipalaiduoja viršutinių kvėpavimo takų raumenys, susiaurėja spindis ir sutrinka normalus kvėpavimas. Dėl išaugusio spaudimo ir pasikeitusio įkvepiamo oro srauto dažnio, minkštosios dalys (minkštasis gomurys ir liežuvėlis) pradeda vibruoti. Taip atsiranda tipiškas knarkimo garsas.

Knarkimas taip pat labai priklauso nuo amžiaus ir lyties. Vyresnio amžiaus žmonės ir vyrai knarkia dažniau. Atkreipkite dėmesį į žemiau išvardintus knarkimą sukeliančius rizikos faktorius:

 

  • Viršsvoris;
  • Alkoholio vartojimas prieš miegą;
  • Tabakas, migdomieji ir raminantieji vaistai;
  • Miegojimas ant nugaros;
  • Įvairaus tipo nuovargis;
  • Perdžiūvusi nosies gleivinė;
  • Iškrypusi nosies pertvarta (sulaužyta nosis).


Negydomo knarkimo rizika

Stiprus knarkimas gali turėti rimtų padarinių sveikatai. Knarkiantis žmogus prabunda nepailsėjęs ir irzlus, ilgainiui blogėja atmintis, iškyla depresijos grėsmė, gali pradėti varginti nemiga ir mieguistumas dienos metu, lytinės veiklos sutrikimai.

Jei kurį nors tam tikrą laiko tarpą negirdime knarkiančiojo, tai jau pavojaus signalas. Kvėpavimas sustoja, ir vėl atsistato labai gerai pažįstamu „pjaunančiu garsu“. Jei kvėpavimas nutrūksta daugiau nei 5 kartus per valandą ir kiekvienas kartas trunka ilgiau nei 10 sekundžių, galima konstatuoti sunkų kvėpavimo sutrikimą, vadinamą miego apnėjos sindromu, arba MAS (angl. Sleep Apnea Syndrome).

2 psl. »

Komentarai (2)

Buvęs knarkalius 2013-05-16 19:32
O CPAP terapiją bandė? Be savęs paties bent šešis pažįstu, kuriems skirta ir naudoja. Nei vienas nebesiskundžiam...
Danielė 2012-06-20 10:29
Na, mano draugas ir pas gydytojus lankėsi ir kažkokią nosies pertvaros operaciją darėsi ir kitus metodus išbandė, bet niekas nepadėjo