Apie kepenų naudą ir žalą

Apie kepenų naudą ir žalą

Apie gydomąsias kepenų savybes žmonija žino nuo senų laikų: Egipte iš jų gamindavo labai daug patiekalų, o visiems gerai pažįstamas Avicena dar XI amžiuje savo garsiajame medicinos traktate nurodė duoti žmonėms, kurių regėjimas nusilpęs, ožkos kepenų sulčių, nors tais laikais apie vitaminą A niekas net nebuvo girdėjęs.

Kad kepenys yra labai naudingos, neabejoja ir šiuolaikiniai hematologai. Lygiai taip pat, kaip ir granatų sultys, šis produktas būtinas tiems žmonėms, kurie serga mažakraujyste (anemija). Kepenyse yra labai daug geležies, kuri būtina hemoglobino sintezei, o tai reiškia, kad reguliarus kepenų vartojimas gali pagerinti organizmo kraujo gamybos funkciją.

Niekam nėra paslaptis, kad tinkamai pagamintas patiekalas iš kepenų praturtins organizmą vitaminais A, B ir C. Be to, tai produktas, kuriame  gausu visaverčių baltymų, tad jį galima drąsiai vadinti dietiniu. Kepenys nėra kaloringos.

Jos medicinoje naudojamos tada, kai norima pagerinti kraujo krešumą, taip pat pasitelkiamos kaip trombozės profilaktikos priemonė. Mokslininkai mano, kad žuvų kepenys yra pačios naudingiausios. Tikriausiai visi žino ir apie žuvų taukų naudą. Žinoma, jų galima įsigyti bet kurioje vaistinėje ir vartoti kaip maisto papildą, o juk gaunami jie iš menkių kepenų. Štai kodėl naudojant šį produktą galima pagerinti regėjimą, atmintį, išsaugoti odos grožį ir jaunystę.

Šis produktas nepakeičiamas gydant širdies ir kraujagyslių ligas. Vištų kepenyse yra labai daug folio rūgšties – tai ypač aktualu toms dailiosios lyties atstovėms, kurios nekantiria laukia šeimos pagausėjimo (dauguma gydytojų rekomenduoja šiuo periodu folio rūgšties papildų). Bet, kad ir kokios kepenys būtų naudingos, jos taip pat turi ir trūkumų. Dėl jų naudos ir žalos vis dar nesutariama, tad valgyti jas ar ne – tai jūsų pasirinkimo teisė.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas