Alergologės konsultacija. Ar galima skiepyti alergiją turintį vaiką?

Alergologės konsultacija. Ar galima skiepyti alergiją turintį vaiką?

Laba diena, norėčiau sužinoti alergologo nuomonę, ar galima 2 metų vaiką skiepyti vakcina, kurios sudėtyje yra kiaušinio baltymas, jei vaikui nustatyta 1, beveik 2 (nes nurodytas skaičius 64) alergijos klasė kiaušinio baltymui. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Laba diena, iš klausimo nėra aišku, ar vaikas yra alergiškas kiaušiniui, t.y., ar atsiranda alergijos simptomai suvalgius kiaušinį ar jo produktų. Specifinių IgE kiaušinio baltymui padidėjimas (ypač tik 1 ar 2 klasė) dar nenurodo alergijos. Tad jei vaikas nesilaiko konkrečios, be kiaušinio dietos, nepasireiškia simptomai - skiepyti galima. Jei vis tiktai alergijos simptomai atsiranda, siūlyčiau pasitarti su gydytoju alergologu, kad išsiaiškinti kokio stiprumo būna alerginės reakcijos ir skiepyti tik gydytojų priežiūroje.
 

 

Į klausimus atsako vaikų alergologė Indrė Būtienė

Daugiau alergologės atsakymų rasite: Indrė Būtienė 

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 


 

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas