Alergija ar maisto netoleravimas?

Alergija ar maisto netoleravimas?

Alergija - viena iš dažniausių civilizacijos ligų. Neretai nemaloni kūno reakcija pasireiškia pieno produktams, tačiau kaip atskirti, ar tai alergija, ar maisto netoleravimas? Ar tik gydytojas gali nustatyti, kad esate alergiški tam tikram maisto produktui?

Svarbiausia suvokti, kad vienam žmogui tam tikras maisto produktas gali būti naudingas, o kitam žalingas. Sveikatai palankios mitybos propaguotoja Raminta Bogušienė pasakoja: „Dažnai klientai skundžiasi, kad suvalgę, pavyzdžiui, šaltibarščių ar išgėrę stiklinę pieno jaučiasi blogai. Vieniems sutrinka virškinimas, kitiems skauda galvą, trečius po dienos išberia ar atsiranda balti spuogai. Klientai klausia, ką daryti, kad to nebūtų? Atsakymas paprastas: nevartoti maisto produktų, kurie sukelia bet kokias neigiamas organizmo reakcijas, net jei tas maisto produktas pripažintas kaip visuotinai sveikatai palankus. Jums jis yra žalingas.“

Stebėdami save galime suprasti, kas organizmui kenkia

„Nuo vaikystės negalėjau normaliai kvėpuoti, nuolat vargino sloga, jau nekalbu apie egzemas, kurios buvo ant odos. Maisto netoleravimo teste jautrumą pienui nustatė, suteikdami, 9 balus, o gydytoja nurodė, kad alergija prasideda nuo 10, nors visų kitų maisto produktų galimas netoleravimas ar alergija buvo lygi nuliui. Gydytojai teigė, kad pienui nesu alergiška. Sakė, kad nuolatos reikia gerti ir purkšti į nosį hormonus, kad tik taip gyvensiu. Patikino, kad neišgydoma alergija namų dulkių erkėms ir plunksnoms neturi nieko bendra su maistu! Vadinasi, keičiau čiužinius, vengiau plunksnų, bet tai mažai turėjo įtakos. Net laukiantis pirmos dukrytės, esant trečiam nėštumo mėnesiui liepė gerti hormonus, tačiau išgyvenau ir be jų. Jau tada žinojau, kad tai bėgimas nuo problemos, bet ne priežasties šalinimas. Žinojimas ir suvokimas atėjo savaime, kad netoleruoju visų pieno produktų, ne tik jame esančios laktozės. Pieno produktai be laktozės man taip pat sukelia priešišką imuninės sistemos reakciją. Jau treti metai, kaip manęs nevargina sloga, neturiu egzemų, oda lygi ir be bėrimų, nusausėjimų, o svarbiausia – normaliai kvėpuoju! Nekankina ir su maistu nesusijusios alergijos. Reikėjo tik išgirsti save, kas man tinka, ką reikia valgyti, kaip reikia valgyti ir kiek. Gydytojai gąsdino, jei jau tu alergiška, tavo vaikams taip pat bus alergija – nieko panašaus, vaikams nebuvo nei vieno požymio ar sveikatos sutrikimų, kad galima būtų įtarti maisto netoleravimą ar alergiją“, – teigia sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė.

2 psl. »

Komentarai