9 natūralūs būdai, kaip greitai sumažinti pakilusią kūno temperatūrą

9 natūralūs būdai, kaip greitai sumažinti pakilusią kūno temperatūrą
@ Shutterstock

Įprastai normali kūno temperatūra yra apie 36,8 °C ir kartais svyruoja nuo 36,2°C iki 37,5°C. Tačiau, nuolat svyruojanti arba aukšta temperatūra, gali signalizuoti apie įvairias ligas, patiriamą stresą, todėl nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją. Jeigu, jums kūno temperatūra pakyla dėl tam tikrų suvartotų maisto produktų ar streso, galite pasinaudoti natūraliais būdais, skirtais sumažinti kūno šilumą, ir taip atstatyti komfortišką savijautą.

 

Priežastys, dėl kurių kūno temperatūra gali pakilti

 

Daugelis veiksnių gali sukelti kūno temperatūros kilimą:

 

 • Sergate uždegimine liga, pavyzdžiui, infekcija. Tokia liga gali sukelti karščiavimą, o padidėjusi temperatūra yra vienas požymių, rodančių, kad jūsų kūne vyksta kažkas neįprasto;

   

 • Skydliaukės sutrikimas, žinomas kaip hipertirozė. Tai tokia būsena, kai skydliaukė į kraują išskiria per daug hormono – tiroksino, kuris skatina medžiagų apykaitą ir dėl to pakyla temperatūra;

   

 • Leidžiate laiką itin karštoje ir drėgnoje aplinkoje (patalpoje, lauke);

   

 • Užsiimate aktyvia fizine veikla;

   

 • Dėvite aptemptus, sintetinius drabužius. Sintetiniai audiniai sulaiko drėgmę ir lengvai nekvėpuoja, dėvint juos dažnai – gali pakilti kūno temperatūra;

   

 • Valgote aštrų, riebų ar keptą maistą. Be to, riešutai, mėsa ir kiti daug baltymų turintys maisto produktai, gali taip pat sukelti šilumos stresą, t. y. paskatinti pakilti kūno temperatūrą;

   

 • Vartojate daug gėrimų su kofeinu ar alkoholiu;

   

 • Turite tam tikrų sveikatos sutrikimų, pvz., sergate artritu, leukemija ar neurologiniais sutrikimais;

   

 • Vartojate vaistus. Tam tikrų rūšių vartojami antibiotikai, opioidai ar antihistamininiai vaistai, gali sukelti kūno temperatūrą;

   

 • Jums dehidratacija – trūksta skysčių. Dėl skysčių trūkumo organizme gali sumažėti prakaitavimas, dėl to kūnas nebegali atsivėsinti ir palaikyti normalios kūno temperatūros.

   

Kaip greitai sumažinti kūno šilumą

 

Priemonės, padėsiančios sumažinti kūno temperatūrą:

 

1. Šalta vonelė pėdoms. Palaikius pėdas šaltoje vonelėje apie 10-20 minučių, atvėsta ir atsipalaiduoja visas kūnas. Tiesiog į kibirą vandens įpilkite šalto vandens ir įdėkite ledo kubelių, panardinkite kojas, ir mirkykite iki 20 minučių. Įpilkite keletą lašų pipirmėčių eterinio aliejaus, kad gautumėte papildomą aušinimo efektą.

 

2. Kokosų gėrimas. Kokosų gėrime esantys vitaminai, mineralai ir elektrolitai, atgaivina kūną, kuomet patiriate šilumos stresą.

 

3. Pipirmėtės arbata. Pipirmėtė yra žinoma dėl vėsinančių savybių, nes jos sudėtyje yra didelis mentolio kiekis. Galite paruošti karštą arba šaltą pipirmėtės arbatą ir gerti ją visą dieną.

 

4. Valgykite vandeningus maisto produktus. Valgykite maisto produktus, kuriuose yra daug vandens, pavyzdžiui: arbūzą, agurką, apelsinus, salierus, žiedinius kopūstus – kad atstatytumėte skysčių trūkumą organizme. Gerkite kuo daugiau vandens.

 

5. Išbandykite Sitali kvėpavimo techniką. Ši jogos kvėpavimo technika turi vėsinantį poveikį kūnui ir protui.

 

Kaip ją taisyklingai atlikti:

 

 • Sėdėkite patogioje sėdimoje padėtyje;

   

 • Iškiškite liežuvį ir susukite jo šonus;

   

 • Lėtai įkvėpkite per burną;

   

 • Iškvėpkite pro nosį;

   

Tęskite tokį kvėpavimą iki 5 minučių.6. Tinkamai apsirenkite. Rinkitės natūralių medžiagų ir laisvus rūbus, pavyzdžiui, iš: medvilnės, lino, šilko, kad oda galėtų kvėpuoti ir vėsintis.

 

7. Išbandykite alijošių. Šio gydomojo augalo lapai ar iš jo pagamintas gelis gali padėti sumažinti kūno temperatūrą. Tiesiog įtrinkite alijošiaus gelį į odą ir leiskite jam įsigerti. Norint sulaukti geresnio efekto, alijošiaus gelį rekomenduojama laikyti šaldytuve.

 

8. Gerkite pasukas. Pasukos gali padėti atvėsinti kūną ir pagerinti medžiagų apykaitą. Jose taip pat gausu probiotikų, vitaminų ir mineralų, kurie padės atkurti natūralią kūno energiją, ypač kuomet jaučiatės nualinti dėl per didelio kūno karščio.

 

9. Pasidarykite ožragės arbatos. Išgėrę puodelį ožragės arbatos, pradėsite prakaituoti – tai turėtų padėti atvėsti kūnui.

Komentarai (1)

Šveikas 2020-12-16 09:08
10 taisyklė -statyti klizmą kol pasveiksi.
Panašūs straipsniai
Panašūs straipsniai