9 kvapai, kurių negali pakęsti uodai

9 kvapai, kurių negali pakęsti uodai

Poilsį gamtoje neretai apkartina įkyrūs uodai. Kaip nuo jų apsiginti?
 
Štai 9 receptai.
 
Vanilinas. Sumaišykite vaniliną su vaikišku kremu (santykiu 1:10) ir patepkite atviras kūno vietas. Taip pat vaniliną galima ištirpinti vandenyje ir gautu tirpalu purkšti odą ir drabužius.
 
Eteriniai anyžių, gvazdikėlių, bazilikų, eukaliptų aliejai. Įlašinkite į stiklinę vandens 5-10 lašų eterinio aliejaus ir tepkite juo odą arba papurkškite ant ugnies šaltinio (į aromatinę lempą, įkaitintą keptuvę, židinį), arba pamirkykite tokiame skystyje vatos gabaliuką ir palikite ant palangės.
 
Šeivamedžių šakelės. Jeigu jų pamerksite savo kambaryje, jos atbaidys uodus. Beje, zyzliai nemėgsta ir pomidorų lapų kvapo. Būkite atsargūs – šeivamedžių kvapas gali trukdyti miegoti, todėl nakčiai šakeles geriau išnešti iš miegamojo.
 
Gvazdikėliai. Užpilkite 5 g gvazdikėlių stikline vandens ir pavirkite 5 minutes. 10 lašų nuoviro sumaišykite su šaukštu odekolono ir patepkite šiuo mišiniu atviras kūno vietas. Bent porą valandų musės ir uodai lenks jus iš tolo.
 
Kadagių šakelės. Jeigu deginate laužą, įmeskite kadagio šakų į ugnį.
 
Kedrų aliejus. Kvapas atbaido ne tik uodus, bet ir tarakonus.
 
Pelynų (karčiųjų kiečių) nuoviras. Nei vienas vabzdys net nenutūps ant jūsų veido, jeigu apiprausite jį pelyno šaknų nuoviru. Saują smulkintų šaknų užpilkite 1,5 l vandens, užvirinkite ir palikite pritraukti 10 minučių.
 
Varpučių nuoviras. Varpučiai – vienos labiausiai paplitusių piktžolių. Jų šaknų nuoviras atbaido ne tik uodus, bet ir kitus kraujasiurbius. Saują smulkintų šaknų užpilkite 1,5 l vandens, užvirinkite 3 kartus. Apsiprauskite juo veidą ir rankas.

2 psl. »

Komentarai (2)

Marija Bačėnienė 2022-06-27 17:01
Visi kraujasiurbiai nemėgstakai kurių kvapų.Pati tuo naudojuosi.Kvapnioji palergonia(liaud.Jaronimas)
Jeigu pastatysite miegamąjame ar virtuvėje,bet kuriame kambaryje ant palangės jaronimą joks vabzdys nįs į jūsų namus.Pats pajudinęs augalo lapelius bėga taip,kad net į stiklą atsi.uša.Ne visiems žmonėms patinka Jaronimo kvapas,bet ji ima kvepėti,kai jį pajudini ar palieti.Beto ji vinerius metu gana dekoratyviai atrodo,okitą pavasarį kovo mėn. Vėliš naujonuskynę ššakelę įaodinkite per porą savaičiū įsišaknys ir jau vasarą baidys zyzlius ir muses jisaugalabai greitai.Pabandykite tai natūralus feramonas
Aurelija 2016-07-11 16:17
Šie pasakymai tikrai labai padeda

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas