9 citrinų žievelių panaudojimo būdai

9 citrinų žievelių panaudojimo būdai

Citrinos – dažnas svečias ant mūsų stalo. O ar žinote, kam galima panaudoti jų žieveles?
 

  1. Citrinos – puiki arbatinukų valymo priemonė. Kad pašalintumėte kalkių nuosėdas, įpilkite į arbatinį vandens ir įberkite saują smulkiai supjaustytų citrinų žievelių. Užkaiskite ir užvirinkite vandenį. Palikite arbatinuką pastovėti valandą, po to gerai išplaukite. Jeigu nuosėdų labai daug, šią procedūrą teks pakartoti kelis kartus.
  2. Ant mikrobangų krosnelės sienelių ir detalių dažnai atsiranda sunkiai įveikiamų dėmių. Kad krosnelė vėl būtų švari, įdėkite indelį su vandeniu ir citrinos žievele, užstatykite maksimalų galingumą 5 minutėms. Po to liks tik nuvalyti servetėle.
  3. Citrinos žievele galima patrinti šiukšliadėžės vidų – taip ją išdezinfekuosite ir pašalinsite nemalonų kvapą.
  4. Šaltuoju metų laiku, kai patalpų oras itin sausas, sudrėkinti jį ir atgaivinti galima taip: pripilkite į puodą vandens, įmeskite citrinos žievelių, užvirinkite, sumažinkite temperatūrą ir pagarinkite. Svarbiausia, kad nedarytumėte to vakare, nes citrinų eteriniai aliejai pasižymi žvalinamuoju poveikiu.
  5. Citrinos puikiai dezinfekuoja. Jei norite atsikratyti pelėsio ant pjaustymo lentelės ir ją dezinfekuoti, nuplikinkite ją verdančiu vandeniu, patrinkite citrinos gabaliuku, palikite kuriam laikui, nuplaukite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite.
  6. Kepiniai bus daug skanesni, jeigu į tešlą įmaišysite tarkuotos arba maltos kavamale (prieš tai išdžiovintos, be baltosios dalies) citrinos žievelės.
  7. Iš žievelių gaminamos cukatos.
  8. Kad suminkštintumėte kulnų, kelių ir alkūnių odą, patrinkite ją soda apibarstyta citrinos pusele, tada gerai nuplaukite ir patepkite maitinamuoju kremu. Ypač patogu šią procedūrą daryti prieš miegą (kad poveikis būtų geresnis, nakčiai apsiaukite minkštas kojines).
  9. Citrinos žievelė puikiausiai atstoja toniką riebiai veido odai.

Komentarai (1)

rasa 2014-03-10 21:05
aciu uz puikius patarimus :)

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas