9 būdai, kaip sustiprinti imuninę sistemą prieš rudenį

9 būdai, kaip sustiprinti imuninę sistemą prieš rudenį

Ruduo mus džiugina ryškiaspalviais medžių lapais ir jaukiais pasisėdėjimais prie arbatos ar kavos puodelio, tačiau yra žinomas ir kaip peršalimų bei gripo sezonas. Dienoms temstant, mes tampame šiek tiek niūresni ir labiau pavargę nei įprastai, imunitetas pasidaro nusilpęs, o būtent tada, veikiami šalto vėjo ar vėsaus lietaus, galime susirgti. Laimei, yra daug būdų, kaip apsisaugoti nuo rudens virusų ir peršalimo ligų ir sustiprinti imuninę sistemą.

 

 1. Gerai išsimiegokite. Kokybiškas nakties miegas gali padaryti stebuklų jūsų sveikatai. Laikykitės miego režimo, kuris leis organizmui pilnavertiškai pailsėti, atsigauti, atsinaujinti. Išjunkite visus elektronikos prietaisus bent valandą prieš miegą.

   

 2. Pasiskiepykite nuo gripo. Rudens metu, kuomet atsiranda daugybė veiksnių, dėl kurių gali nusilpti imunitetas, rizikuojame susirgti gripu. Nėščios moterys, vyresnio amžiaus žmonės ir asmenys, turintys tam tikrų sveikatos sutrikimų, turėtų atsakingai pažvelgti į savo sveikatą ir įvertinti tai, kad jų imuninė sistema yra ypač nusilpusi ir gali prireikti papildomų apsaugos priemonių, tokių kaip – skiepas nuo gripo.

   

 3. Praleiskite daugiau laiko su artimaisiais. Tyrimai parodė, kad šeimos ir draugų apkabinimai gerina nuotaiką, šalina stresą, o tai savo ruožtu naudinga imuninei sistemai. Stresas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusilpsta imuninė sistema. Taigi praleiskite kuo daugiau laiko su jums brangiais žmonėmis.

   

 4. Meskite rūkyti. Rūkymas silpnina imuninę sistemą – skatina uždegimus kūne, taip prailgindamas gijimo laiką, todėl organizmui sunkiau kovoti su peršalimu ar gripu.

   

 5. Kruopščiai plaukite rankas. Kuo švaresnės bus rankos, tuo mažiau ant jų bus mikrobų ir sumažės tikimybė susirgti tam tikromis ligomis. Taip pat nešvariomis rankomis nelieskite veido, netrinkite akių.

   

 6. Palaikykite tvirtą fizinę formą. Stipriai imuninei sistemai palaikyti užtenka maždaug penkių 30 minučių trukmės kardio treniruočių per savaitę ir dviejų jėgos treniruočių (pavyzdžiui, treniruotė su svoriais ar pilateso pratimai). Tačiau nepersistenkite – per didelis fizinis krūvis ir nepakankamas poilsis iš tikrųjų gali turėti priešingą poveikį sveikatai.

   

 7. Atlikite organizmo detoksikaciją. Imbieras ir ciberžolė yra natūralios gydomosios priemonės, kurios stiprina imuninę sistemą, detoksikuoja iš organizmo toksinus. Galite pasidaryti: imbiero, ciberžolės ir dar mėgstamo prieskonio (čili pipiro, mėtų, melisų, ir panašiai) arbatą, kuri suteiks jėgų visai dienai.

   

 8. Vartokite maisto produktus, kuriuose yra vitamino A. Vitaminas A yra dar viena stebuklinga maistinė medžiaga imuninei sistemai. Jis padeda išlaikyti sveiką odą (kitaip tariant – apsauginį kūno barjerą nuo aplinkos žalingo poveikio), o tai reiškia, kad turėsite nepraeinamą pirmąją gynybos liniją nuo bakterijų, virusų ir kitų mikrobų. Rudenėjant, prinokęs sezoninis derlius: saldžiosios bulvės, morkos ir moliūgai, puikiai aprūpina organizmą vitaminu A.

   

 9. Vartokite probiotikus. Žarnynas yra gyvybiškai svarbi imuninės sistemos dalis, o virškinimo sveikata atlieka svarbų vaidmenį, užtikrinant sklandų imuninės sistemos veikimą. Norint užtikrinti, kad virškinimas būtų normalus, reikia gauti pakankamą kiekį probiotikų. Tai – gerosios bakterijos, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir peršalimo bei gripo sukeltus nemalonius simptomus. Jų galima rasti: natūraliuose jogurtuose ir fermentuotuose maisto produktuose, specialiuose maisto papilduose.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas