8 labiausiai paplitę mitai apie sveiką gyvenseną

8 labiausiai paplitę mitai apie sveiką gyvenseną
@ Shutterstock

Sportuok taip, valgyk tik tai – iš visų pusių liejasi patarimai, neva padedantys pasiekti taip trokštamų rezultatų.  O ką daryti, jei net ir laikantis šių rekomendacijų rezultatai nedžiugina? Galbūt kai kurios iš jų buvo klaidingos? KTU sporto klubo „Activated“ kolektyvas dalijasi įžvalgomis apie dažniausiai girdimus sveikos gyvensenos mitais ir prietarus.
 
Sveika mityba yra neskani ir brangi
 
Vienas iš didžiausių mitų yra tai, jog sveika mityba – nuobodi, neskani ir dar brangi. „Žmonės dažnai apsigauna, nes nesupranta sveikos mitybos esmės. Dauguma galvoja, kad sveika mityba – tai tik kruopos bei įvairūs daržovių patiekalai. Tačiau privaloma valgyti ir mėsą, ir žuvį. Sveika mityba subalansuota – tai įvairi mityba“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Laisvalaikio sporto ir sveikatingumo skyriaus vadovė, biomedicinos mokslų daktarė Laura Daniusevičiūtė-Brazaitė.
 
Dar vienas stereotipas, kad sveika mityba yra brangi. „Daugelis tarp brangaus ir kokybiško produkto deda lygybės ženklą. Studentai taip pat teisinasi, jog negali sveikai maitintis, nes tiesiog neturi daug pinigų. Rekomenduoju visiems tiesiog žiūrėti į produktų sudėtį. Dauguma produktų be pridėtinių elementų iš tiesų nėra brangūs. Reikėtų išmokti išsirinkti gerą ir nebrangų produktą“, – pataria L. Daniusevičiūtė-Brazaitė.
 
Sportuoju – vadinasi, galiu valgyti bet ką ir bet kiek
 
Dauguma pamiršta, jog norint pasiekti tam tikrų rezultatų vien sporto neužtenka. KTU trenerė Aušra Jansonienė pripažįsta, jog nemažai sportuojančių atsipalaiduoja, nes mano, jog treniruotėse sudegina daug kalorijų, tad grįžę iš sporto salės be sąžinės graužaties prisikerta įvairaus ir dažnai ne paties sveikiausio maisto.

2 psl. »

Komentarai (1)

Ramūnė 2020-02-11 09:40
Brangieji per puse mažiau valgykite ir viskas susitvarkys. Jei esate storas tai ne nuo oro, jei mažai žmogus valgo, tai ar bus storas? Jus pasakysite kad tai netiesa, yra tokių atvejų, kai žmogus serga tam tikra liga, bet tai reti atvejai. Vyrai ir moterys negerkite kibirais alaus, kad nereiktų pergyventi dėl viršsvorio. Saugokim kiekvienas save ir būtinai prašykim maldoje Dievo Visagalio pagalbos visada, nes tik Jis žino kaip mums padėti.