7 priežastys atsisakyti cukraus ir saldumynų

7 priežastys atsisakyti cukraus ir saldumynų

Norite gyventi sveikiau, bet jums trūksta motyvacijos atsisakyti cukraus? Pasirodo, kad didžiausias pavojus slypi visai ne cukrinėje, o jau paruoštuose maisto produktuose!
 
Per dieną žmogus pats to nenutuokdamas su cukrumi (bet ne su tuo, kuris stovi ant stalo cukrinėje) gauna apie 300 kcal. Šiaurės Karolinos universitete atlikti tyrimai rodo, kad maždaug 20 proc. amerikiečių su „nematomu“ cukrumi kasdien gauna daugiau nei po 700 kcal. Įsivaizduokite: tai – beveik stiklinė cukraus, kurio niekas net nepastebi!
 
Gal net nebūtų taip apmaudu, jeigu šis cukrus slypėtų tik saldainiuose, pyragėliuose ir saldžiuose gėrimuose – kad ten yra cukraus, puikiai žinoma visiems. Jeigu gi įdėmiai paskaitinėsite produktų etiketes, pamatysite, kad cukraus galima rasti ir salotose, ir padažuose, ir jogurtuose. Atkreipkite dėmesį ir į paskutinius ingredientus. Jeigu jums pavyks sumažinti ne tik gryno, bet ir „nematomo“ cukraus suvartojamus kiekius, tai bus labai naudinga jūsų sveikatai.
 
Širdis plaks tolygiau
 
Širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažės 3 kartus, jeigu cukraus atsisakysite visiškai – taip teigia mokslininkai iš Kanzaso (Misūrio valstija, JAV). Visiškai atsisakius cukraus jau po kelių savaičių kraujyje „blogojo“ cholesterolio sumažės 10 proc., o pavojingų trigliceridų - 20-30 proc.
 
Išnyks mieguistumas dieną ir nemiga vakare
 
Padidėjęs cukraus lygis kraujyje veda prie to, kad jau dienos viduryje apima mieguistumas ir vangumas. Vakarop išsiskiria hormonas kortizolis, kuris kliudo laiku atsigulti ir greitai užmigti.
 
Jūs pamiršite spuogus
 
Aknė pridaro daugybę rūpesčių ne tik paaugliams, bet ir vyresniems nei 30 metų amžiaus žmonėms. Viena iš priežasčių – sisteminiai uždegimai organizme, kuriuos sukelia cukraus perteklius racione. Nustatyta, kad 300 g cukraus per dieną padidina spuogų atsiradimo riziką net 87 proc.! Jei karštą vasaros dieną gersite saldžius gėrimus, net nepajusite, kaip suvartosite tiek cukraus.

2 psl. »

Komentarai (1)

Dangira 2017-07-05 11:27
Man cukraus, ta prasme saldumynų labai padėjo atsisakyti paildai su chromu. Pačiai niekaip nepavykdavo. Kelis mėnesius gėriau Bio-Chromium MEGA, tai nukrito keli kg!!!

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas