6 stebinantys faktai apie spengimą galvoje

6 stebinantys faktai apie spengimą galvoje
@ Shutterstock

1. Spengimas ausyse, dar kitaip vadinamas „tinnitus“, yra negirdimas, vidinis garsas, gali būti protarpinis ar nenutrūkstamas vienoje ar abiejose ausyse, žemo arba aukšto dažnių. Gali pasigirsti: skambėjimas, ūžimas, dūzgimas, spragsėjimas. 

 

2. Šis reiškinys yra labai dažnas – apie 10-15 proc. suaugusiųjų patiria spengimą ausyse. 

 

3. Kai kurie vaistai gali sukelti ar pabloginti spengimą ausyse. Ypač didelėmis dozėmis vartojamas aspirinas neretai sukelia šį sutrikimą. Laikiną spengimą ausyse taip pat gali sukelti šimtai vaistų, vartojami per dažnai arba per didelėmis dozėmis. 

 

4. Kartais ausyse gali spengti po garsaus koncerto arba patyrus stipresnius išgyvenimus, nerimą, bet įprastai spengimas, atsiradęs dėl šių priežasčių, jas pašalinus, gan greitai išnyksta. 

 

5. Nemalonūs vidiniai garsai ausyse pasireiškia ne tik senjorams, 1 iš 5 paauglių kenčia nuo nuolatinio spengimo. 

 

6. Šiuo metu spengimas ausyse nėra pilnai išgydomas. Tačiau yra daugybė gydymo būdų, kaip palengvinti simptomus. Garso terapija, nešiojant specialų klausos aparatą, kuris sustiprina aplinkos garsus ir nukreipia dėmesį nuo vidinio patiriamo triukšmo, ypač populiari užsienio medicinoje. Taip pat žmonės, turintys šį sutrikimą, mokomi koncentruotis savomis jėgomis labiau į aplinką, o ne į garsus ausyse.

Komentarai