6 kovos su rudenine depresija būdai

6 kovos su rudenine depresija būdai
@ Shutterstock

Daugeliui žmonių ruduo – visai nelinksmas metų laikas. Kad apsisaugotumėte nuo depresijos ir pasikeltumėte nuotaiką, pakanka pakoreguoti savo gyvenimo būdą ir laikytis vos kelių patarimų.
 
Miegas
 
Ilsėtis būtina ne mažiau kaip po 7 valandas per parą. Moksliniai tyrimai rodo, kad išsivysčiusiose šalyse maždaug trečdalis žmonių miega mažiau (t.y. nepakankamai). Viena vertus, nemiga – tai depresijos požymis, bet jei pažiūrėsite iš kitos pusės – eidami miegoti labai vėlai ir anksti keldamiesi, nuolat neišsimiegodami, jūs imate jaustis prislėgti, ir atsikelti darosi dar sunkiau.
 
Eiti miegoti anksčiau ir gerai pailsėti dažniausiai kliudo televizorius, kompiuteris ir telefonas. Turėkite omenyje, kad šviečiantis ekranas, kuomet prieš miegą tikrinate paštą ar žinutes, siunčia smegenims signalą „nemiegoti!“ Jeigu jums iš tiesų sunku užmigti, būtina padėti prietaisus į šalį dar anksčiau, ir išeiti prieš miegą pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru.
 
Judėjimas
 
Dažniausiai idėja pasportuoti sergantiesiems depresija visai nekelia susižavėjimo, nes jie ir taip jaučiasi pavargę, tačiau jeigu prisiversite reguliariai daryti lengvus pratimus, pasikelsite endorfinų („laimės hormonų“) lygį. Paprastai, kad žmogus taptų linksmesnis ir pozityvesnis, reikia poros mėnesių tokių užsiėmimų. Svarbiausia, kad mankštintumėtės reguliariai, pageidautina – tuo pačiu metu: arba po 10-30 minučių kasdien, arba kas antrą dieną po 40-60 minučių. Pratimai gali būti visada tie patys, arba juos galima kaitalioti.
 
Saulės šviesa
 
15 minučių ryškios saulės šviesos per dieną pakanka, kad pamirštumėte rudeninę depresiją. Šviesa pakelia serotonino (neurohormono, kuris veikia kaip antidepresantas) lygį. Jeigu gi apniukusios dienos tęsiasi savaitėmis ir pasidžiaugti natūralia šviesa nėra sąlygų, galima rinktis ryškiai apšviestas erdves (pavyzdžiui, galerijos, prekybos centrus ir pan.) arba įsigyti šviestuvą, kuris jūsų namuose imituos saulės šviesą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas