5 populiarūs mitai apie venų varikozę

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
5 populiarūs mitai apie venų varikozę

Nesuklysime teigdami, kad venų varikozė – viena labiausiai mitais apraizgytų ligų. Nors žmonijos sąmoningumas kasdien auga ir pacientai apie savo sveikatą supranta vis daugiau, vis dar sklando labai daug klaidingos informacijos apie vieną dažniausiai pasitaikančių ligų pasaulyje. Pateiksime penkis labai gajus mitus. 

 

Venų varikozė – tik garbaus amžiaus žmonių liga 

 

NE, bet galima sakyti, kad venų varikozės atvejų skaičius reikšmingai didėja su amžiumi. Vis dėlto ši liga neaplenkia ir jaunų asmenų, o kartais net ir vaikų ar paauglių, ypač jei jų ligos istorijoms būdingas genetinis polinkis (t.y. venų varikoze sirgo jų tėvai ar seneliai – šis faktas ligos riziką išaugina mažiausiai 80 procentų). Taigi teigti, kad venų varikoze serga tik senyvo amžiaus asmenys, yra gana klaidinga. 

 

Venų varikozė būdinga tik moterims 

 

TIKRAI NE, nes ji paliečia ir vyrus. Žinoma, moterys statistiškai šia liga serga dažniau dėl tam tikrų hormoninių pokyčių organizme ar, galiausiai, ilgalaikio aukštakulnių dėvėjimo, tačiau vyriškosios lyties atstovai įrašo apie kraujotakos sutrikimus savo ligos istorijose taip pat neišvengia. Papildysime, kad venų varikoze serga ne tik senyvo amžiaus moterys, bet ir labai jauni vyrai – tai tik dvigubai paneigs mitą, kad venų varikozės paliečiami išimtinai tik garbaus amžiaus pacientai. 

 

Venų varikozė susijusi tik su grožiu (ar, priešingai, išvaizdos trūkumais) 

 

NE. Nors informaciniuose šaltiniuose pilna informacijos apie tai, kad venų varikozė tikrai nėra vien estetinė problema, pastebima, kad dar daugybė žmonių galvoja, kad venų varikozė darko tik kojų grožį, bet visai nekenkia sveikatai. Vis dėlto matomi pokyčiai ant kojų byloja ir apie gilesniuose sluoksniuose vykstančius nenaudingus kraujotakos pokyčius – sutrikusį veninio kraujo grįžimą į širdį, skysčių kaupimąsi apatinėse galūnėse, medžiagų apykaitos audiniuose pakitimus, vožtuvėlių nesandarumą, venų sienelių elastingumo trūkumą ir taip toliau. Beje, apie galimą ligą praneša ne vien išsiplėtusios venos. Kojų venų kraujotakos sutrikimus patiriantis pacientas skundžiasi ir kojų sunkumu, skausmu, nuovargiu, tinimu, pasunkėjusiu judėjimu, naktiniu mėšlungiu – atsikeli ryte, o kojos, atrodo, visai nepailsėjo. Gaila, tačiau labai daug pacientų į tokius požymius tiesiog numoja ranka ir susigyvena su liga, kasdien kęsdami skausmą, diskomfortą ir mobilumo sunkumus. Pripažinkime – tai tikrai kenkia gerai gyvenimo kokybei ir atima judėjimo džiaugsmą. 

 

Geriau ilgiau palaukti ir tik tuomet kreiptis į gydytojus specialistus 

 

NE. Gydytojams dažnai tenka girdėti, kad moterys nusprendžia pirmiau pagimdyti ir tik tuomet susirūpinti savo pakitusia kojų išvaizda bei sveikata. Sklando patarimai, kad geriau šiek tiek palaukti ir operacijos metu bus galima pašalinti daugiau savo funkciją pakeitusių venų. Tai tik keletas pavyzdžių, tačiau tokia nuomonė – mažų mažiausiai klaidinga. Pirmiausiai dėl to, kad kuo anksčiau kreipiamasi į specialistus, tuo paprastesnis gydymas vis dar gali būti taikomas. Negana to, gali būti renkamasi iš daugiau gydymo metodų, o pats gydymas paprastai yra pigesnis, mažiau traumuojantis ir leidžiantis gana greitai grįžti į normalų gyvenimo ritmą. Beje, tokiu būdu išvengiama ir pavojingų komplikacijų, kurios gali pasireikšti progresuojant ignoruojamai ligai. 

 

Venų varikozės gydymas tik dar labiau suluošina 

 

NE. Jau praėjo tie laikai, kad venos buvo šalinamos tik gana pavojingu atviruoju chirurginiu būdu. Beje, šis būdas vis dar plačiai taikomas, tačiau jis kur kas pažangesnis ir saugesnis nei prieš daugelį metų. Vis dažniau pasirenkamas gydymas lazeriu, kuris yra labai veiksmingas, gana saugus ir padeda pacientui labai greitai ir vėl džiaugtis lengvomis bei gražiomis kojomis. Vis daugiau žinių gydytojai įgauna apie venų suklijavimą biologiniais klijais, veiksmingą skleroterapiją bei kitus gydymo metodus. 

 

Labai svarbus ir gyvenimo būdas, o nemalonius kraujotakos sutrikimų simptomus veiksmingai malšina geliai su heparino natrio druska, pavyzdžiui, Lioton. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina tartis su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Komentarai