5 efektyvios liaudiškos priemonės nuo gerklės skausmo

5 efektyvios liaudiškos priemonės nuo gerklės skausmo
@ Shutterstock

Skausmingi pojūčiai ryjant maistą arba seiles – gana paplitęs ir išties nemalonus reiškinys, ypač varginantis šaltuoju metų laiku. Kovoti su skausmu galima liaudiškomis priemonėmis. Štai 5 išties efektyvūs būdai!
 
Gerklės skalavimas obuolių acto tirpalu. Tiesiog sumaišykite stiklinėje šilto virinto vandens po šaukštą medaus ir acto, šiuo tirpalu skalaukite gerklę. Jau po 3-4 procedūrų pajusite ženklų palengvėjimą – actas naikina skausmą sukeliančius mikrobus, o medus veikia kaip vietinis anestetikas.
 
Šalavijų arbata. Šis vaistinis augalas pasižymi priešvirusiniu ir uždegimus slopinančiu poveikiu, todėl šalavijų arbata padeda įveikti nemalonius sezoninio peršalimo simptomus. Gerti reikėtų 5 kartus per dieną, po vieną stiklinę, įmaišius šaukštuką medaus.
 
Ramunėlių arbata. Ją reikėtų gerti vietoje įprastos juodosios arbatos. Ramunėlės efektyviai kovoja su mikrobais ir slopina uždegimus. Šis vaistas kategoriškai draudžiamas alergiškiems žmonėms.
 
Gerklės skalavimas sodos ir druskos tirpalu. Tai – viena iš pigiausių ir populiariausių priemonių nuo gerklės skausmo. Svarbiausia – netinginiauti, skalauti gerklę kas 40-50 minučių, kad greičiau sulauktumėte norimo efekto.
 
Česnako skiltelės. Likus iki miego 1-2 valandoms įsidėkite į burną česnako skiltelę ir periodiškai (maždaug kas 5-10 minučių) krimstelėkite, kad išsiskirtų sulčių. Ryte gerklės skausmas turėtų išnykti. Esant aukštai temperatūrai ar sergant gripu geriau vis dėlto kreiptis į gydytoją, nes šiuo atveju liaudiški metodai gali ir nepadėti.
 
Būkite sveiki!

Komentarai