15 kavos tirščių panaudojimo būdų (II dalis, pabaiga)

15 kavos tirščių panaudojimo būdų (II dalis, pabaiga)

Kaukė nuo plaukų slinkimo. Kavos tirščiais galima masažuoti galvos odą – tai skatina plaukų augimą ir stiprina jų šaknis. Procedūra atliekama prieš galvos plovimą: sudrėkinkite plaukus ir odą, kruopščiai įtrinkite tirščius, po 10-15 minučių išplaukite kaip paprastai. Kaukė nerekomenduojama šviesiaplaukėms, nes gali šiek tiek patamsinti plaukus.

Natūralūs dažai. Tinka plaukams, popieriui, audiniams, kiaušinių dažymui ir kt. Galutinė spalva priklausys nuo tirpalo koncentracijos: kuo daugiau tirščių įdėsite į verdantį vandenį, tuo tamsesnis bus atspalvis. Tirpalą dar reikėtų šiek tiek pavirti ir atvėsinti. Kiaušiniai tokiuose dažuose verdami 10 minučių, audiniai – pusvalandį. Tekstilę patartina iš pradžių pamirkyti vandenyje ir nenuspausti, kad nusidažytų tolygiai. Popierius nuovire laikomas kelias minutes ir tada išdžiovinamas.

Nuo baldų įbrėžimų. Dažomąsias kavos savybes galite pritaikyti ir įbrėžimų ant baldų maskavimui. Pasidarykite koncentruotą antpilą, pamirkykite jame vatos diskelį ir trinkite įbrėžimus tol, kol spalva išsilygins. Tinka tik tuo atveju, jeigu baldai tamsūs.

Alternatyva druskai, barstomai ant kelių. Žiemą, kai aplink sniegas ir ledas, vietoje druskos galima barstyti kavos tirščius – kitaip nei druska, tirščiai visiškai nekenkia aplinkai, be to, pritraukia saulės spindulius ir pagreitina sniego tirpimą.

Kūnos ir veido šveitiklis. Sumaišykite tirščius su trupučiu alyvuogių aliejaus – tokia priemonė padarys jūsų odą minkštą ir švelnią, ją pamaitins ir sudrėkins, apsaugos nuo šerpetojimo. Rekomenduojama tokiu būdu nušveisti odą einant degintis į paplūdimį ar soliariumą – įdegis bus tolygesnis.

Odos stangrinimui ir patempimui. Ketvirtadalį puodelio kavos tirščių sumaišykite su 1 kiaušinio baltymu, masažuojamaisiais judesiais ištepkite veidą ir palikite, kol išdžius.

Kaukė paburkusiems paakiams. Į porą šaukštų tirščių įdėkite šaukštą medaus, 2 šaukštus kakavos ir 3 šaukštus pieno arba jogurto. Užtepkite ant veido, pamasažuokite odą, palaukite 50-20 minučių, kol išdžius. Tokia kaukė sutraukia poras, mažina veido paraudimą ir pašalina riebų blizgesį, suteikia odai matinę išvaizdą ir stangrumą, mažina paakių paburkimus ir drėkina odą.
 
Plaukų dažai. Stipri kava yra puiki tamsių plaukų – tiek dažytų, tiek natūralių – tamsinimo priemonė. Pirmuoju atveju spalva išeina sodresnė, antruoju – ilgiau išsaugomas pigmentas. Kavos tirščių rekomenduojama maišyti į į chna miltelius, jei norite plaukams suteikti ne vario, tamsesnį, medaus atspalvį. Kad užtvirtintumėte spalvą, šviežius kavos tirščius maišykite į plaukų kondicionierių, ištepkite per visą plaukų ilgį, užsidėkite dušo kepuraitę ar apsukite galvą maistine plėvele ir palaukite 15-20 minučių. Po to gerai išplaukite. Tirščius galima maišyti ir į šampūną, skalauti plaukus stipria vėsia kava ir t.t.

Komentarai (1)

Vilė 2015-02-21 07:26
Nuostabu.Mano tokia taisyklė,niekad neskubėk nieko ismesti,o dar karta pritaikyk,panaudok