10 patarimų, kaip išvengti mieguistumo dieną

10 patarimų, kaip išvengti mieguistumo dieną

Beveik kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko dienų, kai pačiu netinkamiausiu metu apima miegas. Tai gal ir nieko baisaus, juk visko kartais pasitaiko – ir audringų vakarėlių, ir nebaigtų darbų, prie kurių tenka padirbėti ir naktį. Tačiau kai kuriems žmonėms per didelis mieguistumas iš tiesų trukdo atlikti savo pareigas – dirbti, prižiūrėti vaikus ir netgi aktyviai ilsėtis. Šis reiškinys dar žinomas kaip hipersomnija, pakartotinis mieguistumas, sukeliantis norą snustelėti netgi darbo metu.

Nenuostabu, kad mieguistumo dieną problema paprastai prasideda naktį. Jeigu keletą dienų iš eilės neišsimiegama tiek, kiek reikia, gali ženkliai sulėtėti gyvenimo tempas, sugesti nuotaika, netgi kilti šiokių tokių sveikatos problemų.

Jūsų įpročiai, sukeliantys blogą miegą, taip pat gali tapti mieguistumo dieną priežastimi. Ką daryti? Duosime jums 10 patarimų, padėsiančių pagerinti naktinį poilsį ir atsikratyti mieguistumo dieną.

Pasistenkite naktį pakankamai išsimiegoti. Tai gali pasirodyti akivaizdžiu ir savaime suprantamu dalyku, tačiau neretai nutinka taip, kad žmonės „nuvagia“ valandą ar dvi naktinio poilsio kitiems reikalams – pavyzdžiui, skutimuisi, galvos plovimui, lyginimui, maisto gaminimui ir panašiai. Didžiajai daliai suaugusių žmonių būtina išmiegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą, kad visą dieną jaustųsi žvalūs ir gerai pailsėję. Paaugliams dažniausiai reikia devynių valandų.

Pašalinkite iš lovos viską, kas atitraukia jūsų dėmesį. Lovoje galite miegoti arba užsiimti seksu, tačiau nederėtų joje žiūrėti televizoriaus, žaisti kompiuterinių žaidimų arba naudotis nešiojamuoju kompiuteriu. Prasta mintis čia tikrinti sąskaitas ir aktyviai diskutuoti. Visa tai gali daryti negatyvią įtaką jūsų miegui. Atminkite,  kad poilsio, darbo ir pramogų zonos turi būti atskirtos viena nuo kitos.

2 psl. »

Komentarai (5)

ausra 2014-06-16 11:32
o kam vargti, jei galima isgerti tablete ir ramiai miegoti
Gabi 2012-05-06 12:03
Reikia stenktis ir tiek.Aisku yra zmoniu kurie dirba naktimis o diena namie tai nedgi pati rekomenduoju bent dienos metu pamiegoti .Isiunkti viska kas gali trugdyti miegui telefona televizoriu nedgi jai maiso garsei tiksintis laikrodis ir ta isnesti is kambario dienos metu uzsitraukti reiktu uzolaidas ar zaliuzes o jai ju nera tai bent akis uzsidenkti uzmerktas.O visokiem smaukytojam patariu nepersismaukyt pries miega:) nes nuo adrenalino galva susisuks o tada tai bus bemiege naktis garantuota.
to moksleive 2012-04-02 18:29
planuok laiką ir taip nebebus
tina 2012-03-23 22:54
o kaip eiti miegoti visda tuo paciu metu, kai dvi dienas dirbi iki dvylikos nakties, o dvi laisvos? neimanoma..
Moksleivė 2012-03-23 18:39
Kaip eiti miegot kiekvieną dieną tou pačiu metu, kai vieną dieną namų darbus paruoši greit, o kitą - sėdi iki pirmos?
Ir visą dieną po to miegi.