Į vaistinę skubame pačiomis jautriausiomis savo gyvenimo akimirkomis, kai sunegaluojame patys arba mūsų artimieji.
Spartėjantis gyvenimo tempas užverčia mus darbų, kuriems atlikti kartais neužtenka motyvacijos, gausa. Būtent nuolatinis skubėjimas neretai sukelia stresą. Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) psichologas doc. dr. Aidas Perminas, stresas yra prisitaikomoji reakcija, padedanti mums sudėtingose situacijose. „Stresas mobilizuoja organizm...
Statistikos duomenimis nuo nemigos kenčia maždaug 30% suaugusių žmonių. Daugumoje atvejų dėl to kaltas netinkamas gyvenimo būdas: didelis tempas, sukeliantis lėtinį nuovargį ir patiriamas stresas.
Prasta nuotaika puikiai pažįstama daugeliui iš mūsų. Kiekvienas su ja kovoja savaip: vieni kerta šokoladą, kiti – užsiima rankdarbiais ar atnaujina savo fonoteką. Mokslininkai taip pat nesėdi sudėję rankas – štai kaip jie pataria kovoti su stresu.
Stresas ir įtampa neigiamai veikia mūsų savijautą. Kad galėtume atlaikyti bet kokias negandas ir gyvenimo audras, svarbu užsigrūdinti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Nuo gyvenimo nepailsėsi, nebent iškeliavęs anapilin. Kasdien gyvenimas mums pateikia įvairių uždavinių (kai kuriuos, žinoma, pateikiame sau patys): vienus išsprendžiame lengvai, spręsdami kitus gerokai vargstame, o nuo kai kurių bėgame.
Prieš egzaminą ar kitą svarbų įvykį tirtančios rankos ir kojos – normalus reiškinys. Drebulys gali atsirasti ir labai pavargus, stresinėse situacijose, supykus.
Šiuolaikinis žmogus turi žinoti, kaip nuraminti savo nervus, nes mūsų kasdieniame gyvenime labai daug streso. Jeigu su juo nekovosime, tikėtina, kad anksčiau ar vėliau teks susidurti su rimtomis sveikatos problemomis ir pakliūti į ligoninę. Tad ką gi daryti, kaip sau padėti?
Stresas – neatsiejama beveik kiekvienos šiuolaikinės moters gyvenimo dalis. Natūralu, kad kad organizmas netenka daug psichologinės ir fizinės energijos.
Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip pasikelti sau nuotaiką. Labai apmaudu, tačiau nuolatinis materialinių gėrybių vaikymasis ir lipimas karjeros laiptais, lėtinis stresas ir individauli reakcija į tai, kas vyksta, dažnai sukelia pesimizmo sindromą, kurio atsikratyti nėra taip jau paprasta.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.