Šiltuoju sezonu aktyvias pramogas lauke lydi didesnė traumų rizika, ypač tarp lauke nenustygstančių vaikų. Šiuo laikotarpiu dažniau tenka traukti pirmosios pagalbos vaistinėlę ir prisiminti, kaip gydyti nubrozdintą kelį, ką daryti susimušus galvą ar pasitempus raumenis. Vaistininkė Inga Norkienė primena pagrindines pirmosios pagalbos taisykles, ...
Gali nutikti taip, kad susiklosčius nepalankioms aplinkybėms jums teks susileisti vaistus sau arba suleisti juos kam nors kitam. Atminkite: leisti vaistus patiems, jei neturite medicininio išsilavinimo, galima tik kritiniu atveju!
Netikėtai širdžiai sustojus Lietuvoje, tikimybė išgyventi yra kur kas mažesnė negu didžiojoje dalyje Centrinės ir Vakarų Europos šalių: širdžiai sustojus Danijoje arba Leideno mieste jūsų tikimybė išgyventi gali būti iki 6 kartų didesnė.
Nuo nelaimingų atsitikimų visiškai apsisaugoti neįmanoma, todėl svarbu žinoti, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą. Deja, daugelis mano, kad viską daro teisingai, ir joks pavojus negresia – o juk padaryta žala gali būti nepataisoma. Štai pačios dažniausios klaidos.
Po didesnių švenčių dažnai kankina pagirios ir nuovargis. Šiuos negalavimus padeda įveikti daug vandens ir grynas oras. Tačiau, ką daryti, jei apsinuodijote alkoholiu?
Žiemos speigai ir pavasario kaprizai liko praeityje. Atrodo, kad kai kurias ligas, pavyzdžiui, otitą, galima pamiršti bent jau iki kitų metų, kad vasara – tai toks laikotarpis, kai tiesiog neįmanoma (ir net nuodėmė) kuo nors susirgti. Deja... Jei nenorite savo atostogų praleisti lovoje, teks laikytis kai kurių taisyklių. Kokios jos? Kaip nesėkmė...
Kai ruošiamės į kelionę, mažiausiai norime galvoti apie galimas ligas, traumas ir sužeidimus, tačiau kartais jų išvengti vis dėlto nepavyksta. Įsigyti mums įprastą vaistą užsienio šalyse gali būti sudėtinga ar net neįmanoma, todėl patartina su savimi pasiimti būtiniausių vaistų ir kitų priemonių – taip išvengsite didelių nepatogumų.
Viena iš nemaloniausių problemų vasarą – saulės smūgis. Pasekmės gali būti itin rimtos, todėl svarbu žinoti, kaip jį atpažinti.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus