Jei jaučiatės pavargę ir geriate maisto papildus, tačiau jokių pokyčių nejaučiate, gali būti, kad jums netrūksta vitaminų, o sutriko kepenų veikla, perspėja vaistininkai.
Dažnai manoma, jog pirmasis bet kokios ligos požymis – skausmas, tačiau mūsų organizme yra ir skausmo receptorių neturintis „tylusis“ organas, kurio veiklos sutrikimai dažnai lieka nepastebėti. Tai – kepenys. Specialistų teigimu, pradinėse ligų stadijose gali nebūti jokių simptomų, tačiau, sutrikus kepenų veiklai, ilgainiui sutrinka ir gyvybiška...
Kepenys – tai itin svarbus organas ir stambiausia virškinimo liauka, užimanti beveik visą ertmę po dešiniuoju šonkaulių lanku. Ką apie jas reikia žinoti? Kaip palaikyti jų veiklą?
Kepenys – stambiausia liauka organizme, atliekanti daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Jos ne tik reguliuoja cukraus cholesterolio bei fermentų kiekį, bet ir dalyvauja kraujo krešėjime, gamina ir išskiria tulžį ir t.t.
Kažkodėl žmonės, kalbėdami apie sveikatą, dažniausiai rūpinasi širdimi ir plaučiais, o kepenis – stambiausią virškinimo liauką – nepelnytai pamiršta. Pasirūpinkime kepenimis taip, kaip jos rūpinasi visu mūsų organizmu.
VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre pristatyta technologijų naujovė Lietuvoje - pirmasis neinvazinis prietaisas, skirtas kepenų ligų tyrimams.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.