„Noriu bėgti maratone, bet po kelių šimtų metrų pradeda trūkti oro. Svajoju padaryti špagatą, bet nedarau jokių tempimo pratimų. Dažnai sutelkiame dėmesį į raumeninės masės didinimą, bet pamirštame lavinti greitį. Nepriklausomai nuo to, kaip atrodome, turime vystyti visas kūno fizines savybes“, – įsitikinęs daugiau kaip dešimt metų asmeniniu tre...
Vienos iš Kinijos pradinių mokyklų direktorius savo asmeniniu pavyzdžiu parodė, kad fizinis aktyvumas – daug smagesnis ir naudingesnis laisvalaikio leidimo būdas, negu žaidimai kompiuteriu ar telefonu. Jis išmoko šokti pats ir to paties išmokė pradinukus. Dabar pertraukų metu galima pamatyti štai tokį vaizdelį... Ką manote?
Darbas biure turi tiek pliusų, tiek minusų. Didžiausias jo trūkumas yra tai, kad judama labai mažai – geriausiu atveju atsikeliama tik pavalgyti arba pasidaryti kavos.
Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį, kad prieš pradedant sportuoti reikėtų tam pasiruošti. Sportas – sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, žala gali būti didesnė už naudą. Tad ką reikėtų daryti, kad sportas būtų naudingesnis, pataria specialistai.
Vis daugiau lietuvių atostogoms renkasi aktyvų poilsį. Remiantis „Kantar TNS“ pernai rudenį atliktos apklausos duomenimis, net 40 proc. lietuvių slidinėja. Vis dėlto neretai tinkamai nepasiruošę poilsiautojai iš tokių atostogų namo grįžta su traumomis – patemptais raiščiais, sužalotais sąnariais ar, dar blogiau, sugipsuotomis rankomis ir kojomis.
Daugelis iš mūsų vis žada, bet taip ir neprisiruošia gyventi sveikiau. Bendrovės „Samsung“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad net 58 proc. visų apklausoje dalyvavusių respondentų nesportuoja ir neužsiima jokia fizine veikla.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius