Depresija visame pasaulyje serga milijonai žmonių. Labiausiai paplitę šio reiškinio požymiai – vangumas, negatyvios mintys, dirglumas, išnykęs susidomėjimas mėgstamais dalykais. Net ir įprasti kasdieniai veiksmai tampa tiesiog nepakeliami. Dalinamės tikra ir daugybės dėmesio sulaukusia istorija!
Daugeliui moterų (beje, ne tik biologinėms motinoms, bet ir mažylius įsivaikinusioms), depresija taip ir lieka nediagnozuota. Jos kenčia vienatvėje, nes pačios nesuvokia staiga užplūdusių negatyvių jausmų, be to, supranta, kad neatitinka stereotipinių visuomenės lūkesčių. Juk ką tik pagimdžiusi moteris privalo švytėti iš palaimos, o jeigu „trupu...
Žmonės neretai painioja depresiją ir liūdesį, kuris anksčiau ar vėliau aplanko mus visus, bet tai – skirtingi dalykai. Depresija visada trunka mažiausiai dvi savaites ir neigiamai paveikia visas gyvenimo sferas – nuo darbo iki santykių. Štai kaip galima padėti tiems, kurie su ja susidūrė.
Geriausius draugas praranda ne tik žmonės... Nuostabus šuo Forsbergas neteko bičiulio katino – šis mirė nuo vėžio. Šuo ieškojo jo visur, tačiau niekur nerado ėmė labai liūdėti. Baimindamasis, kad augintinis nepradėtų depresuoti dar labiau, šeimininkas Džonas Filionas nusprendė, kad reikia paimti kačiuką.
Ar žinote, kokie požymiai išduoda žmogų, kuris galvoja apie savižudybę, ir kaip jam padėti?
Depresija – sunki liga, galinti baigtis tragiškai. Deja, dažnai nesugebame tinkamai įvertinti depresijos gniaužtų stiprumo, todėl tik atsainiai numojame ranka, tarstelėdami “Ai, praeis...”.
Egzistuoja nuomonė, kad vyrai labiau linkę psichologinius nukrypimus, negu moterys, o ir patys sutrikimai esą sunkesni, turi daugiau simptomų. Kaip yra iš tikrųjų ir ką reiškia pasikeitęs vyro elgesys?
Daugeliui iš mūsų bent kartą per metus tenka susidurti su būsena, kai ima stigti jėgų, subjursta nuotaika, sumažėja darbingumas. Dažniausiai taip nutinka rudenį ir pavasarį – šaltis ir pilkas dangus erzina, o viena į kitą panašios dienos varo žodžiais neapsakomą nuobodulį. Blogą nuotaiką mes linkstame taisyti įsisukę į šaldytuvą. Viena vertus, t...
Ilgos naktys, pūgos, šaltis... Visi šie dalykai daugelį iš mūsų tiesiog varo į neviltį. Gal žiemos nemėgstate ir jūs? O gal tiesiog nemokate ja mėgautis?
Manote, kad laimės negalima pačiupinėti ir įsidėti į lėkštutę? Klystate! Juk kai kurie produktai yra natūralūs antidepresantai, stimuliuojantys vadinamųjų „laimės hormonų“ gamybą. Jeigu norite ne tik skaniai pavalgyti, bet ir jaustis laimingesni, įtraukite į savo racioną daugiau šių produktų!
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti