Jus vargina bloga savijauta ir nemiga, jūsų viduje spengia tuštuma, o supantis pasaulis atrodo beviltiškas. Kas tai? Tiesiog bloga nuotaika, nes lyja ir tamsu? Galbūt gedulas po svarbios netekties? Išdavystės skausmas? Ar tai kada nors praeis savaime? Psichologinė krizė gali išsivystyti į psichinę ligą, privesti prie savižudybės... arba būti įve...
Prabudusi gamta džiugina ne visus. Pavyzdžiui, moksleiviai ir jų tėvai pergyvena dėl testų ir egzaminų rezultatų, o vienišus žmones pavasarį labiau slegia vienatvė ir liūdnos mintys. Kiekvienas gali įvardinti savas priežastis dėl ko tam tikri gyvenimo etapai yra emociškai sudėtingesni. Deja, stresas ir įtampa neigiamai veikia ir fizinę sveikatą.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių nusižudo žmogus. Pagrindinės savižudybės priežastys – depresija, artimo žmogaus netektis ir aplinkinių patyčios.
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai. Skaičiuojama, kad nuo 5 iki 25 proc. gimdžiusių moterų gali sirgti šia depresijos forma. Remiantis pasauline statistika, Lietuvoje per...
Nors žiema traukiasi nenoriai, tikrasis pavasaris – jau ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.
Jūs turite gerai apmokamą darbą, butą miesto centre, mylintį sutuoktinį, tačiau niekas neteikia jums malonumo, visą laiką esate blogos nuotaikos. Kodėl?
Daugeliui mūsų nėra nieko natūraliau kaip vasarą pajūryje išsitiesti ant smėlio, pasikaitinti saulėje ir... gauti reikiamą dozę vitamino D. Deja, lietingos vasaros neleidžia užtikrinti tinkamo vitamino D kiekio visiems metams, o naujausi mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad ilgalaikis šio vitamino deficitas gali padidinti išsėtinės sklerozės tiki...
Didžiausios vyresniosios kartos problemos – maža pensija, silpna sveikata ir... žudantis vienatvės jausmas. Pastarasis pažįstamas 30% žmonių, sulaukusių 50-60 metų. Tarp tų, kurie perkopė 70-ies metų slenkstį, nereikalingi jaučiasi 80%. Kodėl?
Depresija veikia tiek mūsų fizinę, tiek mentalinę sveikatą, todėl šios ligos gydymas turi veikti abi sritis, kad būtų pasiekta visapusiška sveikata. Šie 9 maisto produktai gali ženkliai pagerinti jūsų būklę.
Fotografė iš Tokijo Akiko, pasirašinėjanti pseudonimu DuPoint, pasidalino nuostabia istorija.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.