Vyrų gonorėja

Vyrų gonorėja

Gonokokai, sukeliantys gonorėją, dažniausiai į organizmą patenka lytiniu keliu (santykiaujant tiek vaginaliniu, tiek analiniu arba oraliniu būdu). Gonokai labai atsparūs išoriniams veiksniams, todėl gana ilgą laiką gali išgyventi ir likti aktyvus ne tik žmogaus organizme, bet ir aplinkoje: ant rankšluosčių, prausimosi kempinių ir t.t. Dėl šios priežasties užsikrėsti gonorėja galima ir neturint lytinių santykių su užkrato nešiotoju, todėl visų pirma rūpinantis savo higiena, patartina nesinaudoti svetimais daiktais.

Užsikrėtus gonorėja, pirmuosius požymius vyrai gali pastebėti praėjus 3-5 dienoms. Dažniausiai lytinių organų srityje ima perštėti ir deginti, o kiek vėliau atsiranda skausmingas šlapinimasis ir negausios gleivingos arba pūlingos išskyros. Ligos pradžioje gonokokai pažeidžia priekinę šlaplę, o ligos negydant užkrėtimas plinta ir 7-14 dienų laikotarpyje pažeidžia ir užpakalinę šlaplę. Tuomet prasideda komplikacijos: šlapimo pūslės uždegimas, kurio metu noras šlapintis padažnėja, o pats šlapinimosi procesas tampa skausmingas. Priklausomai nuo ligos vystymosi spartumo, gali prasidėti ir kitų komplikacijų: prostatitas, epididimitas ir t.t.

Kartais pasitaiko, kad gonorėjos metu jokių akivaizdžių susirgimo simptomų nematyti. Tokiu atveju žmogus nesikreipia į gydytoją, toliau platina užkratą, o per 2 mėnesius liga pereina į lėtinę stadiją ir toliau žaloja organizmą.

Komplikacijos, kurias gali sukelti negydoma gonorėja:

 

  • Balanopostitas – varpos galvutės ir apyvarpės vidinio lapelio uždegimas, paraudimas, patinimas. Plintanti liga gali sukelti fimozę – varpos pakitimus, kuomet neįmanoma atsmaukti apyvarpės, todėl nesimato varpos galvutės. Atsiradusi fimozė gali sukelti dar didesnes komplikacijas – per daug užspausta varpos galvutė gali nekrozuoti.
  • Prostatitas – simptomai panašūs kaip ir gonorėjos metu, tačiau gali atsirasti skausmas tuštinantis, pakilti temperatūra ir t.t.
  • Epididimitas – tai viena iš sunkiausių komplikacijų, kurios pirmasis požymis – skausmingos sėklidės. Ligonio temperatūra smarkiai pakyla (38-40 laipsnių), pažeistos pusės antisėklidis padidėja ir sukietėja, o kapšelio oda parausta ir patinsta. Negydoma liga gali pasibaigti spermos nutekėjimo latakų užakimu. Tokiu atveju vyras visam gyvenimui gali likti nevaisingas.

Komentarai

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas