Visa tiesa apie vyrų sveikatą

Visa tiesa apie vyrų sveikatą

Ar kada susimąstote, kodėl vyrai gyvena 12–15 metų trumpiau, negu moterys? Kodėl jauniems žmonėms, nesulaukusiems nė 35, jau nustatomas nevaisingumas? Kodėl staiga stiprus vyro organizmas nustoja funkcionuoti? Priežasčių gali būti devynios galybės. Štai kelios iš jų.

 

  • Genetika. Anot statistikos, keturi iš dešimties berniukų paveldi kokią nors genetinę ligą. Iš viso jų galima suskaičiuoti daugiau kaip 300, pavyzdžiui: daltonizmą, silpnaprotystę, raumenų distrofiją, hemofiliją... Tačiau reikėtų akcentuoti tai, kad dauguma ligų susergama dar jaunystėje.
  • Stipriosios lyties atstovų gyvenimą itin trumpina netinkamas gyvenimo būdas. Anot statistikos, vidutinio amžiaus vyras dažnai turi antsvorio, gyvena neaktyviai, surūko iki pakelio cigarečių per dieną, didelę dienos dalį praleidžia prie kompiuterio ir televizoriaus, vartoja daug alkoholinių ir energinių gėrimų, darbe patiria nuolatinį stresą, nesilaiko dienos režimo, maitinasi netaisyklingai ir panašiai. Visi šie veiksniai sveikatos neprideda. Kol organizmas jaunas, daugelio ligų dar nejaučiama. Tačiau vos tik jame kas nors išsiderina, liga netrunka ateiti. Ji gali pasireikšti staiga ir sunkia forma. Kaip jums žinoma, visi mūsų organai yra tarpusavyje susiję, tad bet koks susirgimas ar nuokrypis nuo normos sutrikdo viso organizmo darbą.
  • Dar vienas labai kenksmingas dalykas yra tai, kad vyrai linkę atidėlioti vizitą pas gydytoją iki pat paskutinės akimirkos. Jie laikomi stipriąja lytimi, tačiau kai kalba pasisuka apie tai, kad reikia į polikliniką, dauguma atstovų randa tūkstančius pasiteisinimų, kad tik nereikėtų sėdėti priimamajame. Apmaudu, bet tai tiesa. Kaip rodo statistika, moterys dėl savo negalavimų į gydytoją kreipiasi keturis kartus dažniau už vyrus.

2 psl. »

Komentarai