Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.

Kada jos prasideda?

Kada turi prasidėti pirmosios mėnesinės? Kas tai yra? Tai pirmieji klausimai, kylantys paauglėms lytinio brendimo laikotarpiu (o kartais ir anksčiau). Bet kuri medicinos enciklopedija pateiks išsamią informaciją apie šį reiškinį. Paprastai tariant, tai esminis moters organizmo vystymosi lūžis. Pirmosios mėnesinės reiškia, kad pradeda veikti reprodukcinė funkcija, liudija apie galimybę pastoti ir susilaukti vaikų. Paprastai taip nutinka apie 12–14 gyvenimo metus, tačiau nebūtinai – viskas priklauso nuo to, kaip greitai mergaitė bręsta, kuo ir kaip maitinasi, nuo jos gyvenimo sąlygų (taip pat ir ekologinių). Pasitaiko atvejų, kad pirmosios mėnesinės prasideda sulaukus 10, o kartais jų tenka palaukti iki 15 metų.

Pirmieji pranašai ir kitos ypatybės

Prieš pirmąsias mėnesines dažniausiai kas mėnesį jaučiamas nežymus skausmas pilvo apačioje, šiek tiek padidėja krūtinė. Tada atsiranda kraujingų išskyrų – arba labai gausių, arba visai nedaug. Kiek truks pirmosios mėnesinės, tiksliai neatsakys nė vienas gydytojas (tai labai individualu). Vienoms jos tęsiasi vos 2–3 dienas, kitoms – net 8.

Tikslus dienų skaičius, kaip ir menstruacinis ciklas, susireguliuoja ne iš karto. Turi praeiti bent metai ar pusantrų, kol menstruacijos taps daugiau ar mažiau reguliarios, todėl baimintis, kad pertraukos per didelės, nėra pagrindo – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu nuo pirmųjų mėnesinių praėjus dvejiems metams ciklas vis dar chaotiškas, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

2 psl. »

Komentarai (51)

anonimux 2015-03-23 16:14
Man tai menesines prasidėjo 11 m. Daukas raso, kad pirmą kartą išbėga tik keli lašeliai. Noriu pasakyti , nevisada taip būna. Man tai pirmą kartą išbėgo apie 3-4 stiklinės kraujo.Buvo labai skausmingas reikalas. Toliau viskas normalizavosi.
varliukas 2015-03-11 10:16
Man menesines jau yra, bet as mamai vis dar nepasakau nes man taip geda... nebezinau ka daryti...
mergaitėms 2015-03-05 13:45
mergaitės, kurios bijo prasidedančių mėnesinių, būdo pagreitinti nėra, pradžioje gali tiesiog būti daugiau šviesių, o po to ir tamsių, rudų su krauju išskyrų, menstruacijos gali būti nereguliarios.
Jeigu labai bijote, tai į kelnaites įsiklijuokite paprasta, ploną, kasdienį įklotą, o kuprinėje visada nešiokitės 1-2 storesnius paketus, kuriuos panaudosite, kai mėnesinės prasidės. Pirmosios mėnesines retai kada būna gausios.
Anonime 2015-03-03 14:58
Man 11 metu,labai daznai pasirodo iskyros,ypac kai sportuoju.As labai bijau kad man prasides menesines.PADEKIT
Atsakau į SOS 2015-02-19 20:14
tas pats kas mėnesinės beveik
pagalbos prasanti :/ 2015-02-19 20:09
Man vasario 1 suejo 14 metų, o mėnesiniu nėra Ištikrūjų bijau labai... Ir nežinau ką daryt, mamai nenoriu sakyt... Gal kas galit padėt? Gal yra būdas kaip pagreitinti mėnesines be jokiu vaistų? Ar pan. labai prašau padėkit...
SOS 2015-01-05 18:36
Sveikos, man 13 metu menesinemis dar nesergu bet pries 3 dienas ant ikloto pamaciau tamsiai rudu isskyru ju buvo gana daug paskui jau kiek sumazejo bet siandien vel ju buvo daug ka reiskia tos rudos isskyros?
Vilija 2014-10-27 20:20
jai kam jau taip buvo pasidalinkite su manimi.
Vilija 2014-10-27 20:20
Sveiki,man 11m ir man kartais maudzia pilvo apacia bet vasara labai daznai skaudedavo o poto tik Spalio 21 d vel kaskodel pradejo skaudeti po to uzsidejau juodas kelnaites ir pabaciau kad kelnaitese kaskokios baltos iskiros,nezinau ar tai gerai
Urtė 2014-09-02 14:31
O ar gali būti taip, kad sindromai nepasirodys ir iš niekur nieko prasidės menesinės? Aš labai to bijau

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas