Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.

Kada jos prasideda?

Kada turi prasidėti pirmosios mėnesinės? Kas tai yra? Tai pirmieji klausimai, kylantys paauglėms lytinio brendimo laikotarpiu (o kartais ir anksčiau). Bet kuri medicinos enciklopedija pateiks išsamią informaciją apie šį reiškinį. Paprastai tariant, tai esminis moters organizmo vystymosi lūžis. Pirmosios mėnesinės reiškia, kad pradeda veikti reprodukcinė funkcija, liudija apie galimybę pastoti ir susilaukti vaikų. Paprastai taip nutinka apie 12–14 gyvenimo metus, tačiau nebūtinai – viskas priklauso nuo to, kaip greitai mergaitė bręsta, kuo ir kaip maitinasi, nuo jos gyvenimo sąlygų (taip pat ir ekologinių). Pasitaiko atvejų, kad pirmosios mėnesinės prasideda sulaukus 10, o kartais jų tenka palaukti iki 15 metų.

Pirmieji pranašai ir kitos ypatybės

Prieš pirmąsias mėnesines dažniausiai kas mėnesį jaučiamas nežymus skausmas pilvo apačioje, šiek tiek padidėja krūtinė. Tada atsiranda kraujingų išskyrų – arba labai gausių, arba visai nedaug. Kiek truks pirmosios mėnesinės, tiksliai neatsakys nė vienas gydytojas (tai labai individualu). Vienoms jos tęsiasi vos 2–3 dienas, kitoms – net 8.

Tikslus dienų skaičius, kaip ir menstruacinis ciklas, susireguliuoja ne iš karto. Turi praeiti bent metai ar pusantrų, kol menstruacijos taps daugiau ar mažiau reguliarios, todėl baimintis, kad pertraukos per didelės, nėra pagrindo – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu nuo pirmųjų mėnesinių praėjus dvejiems metams ciklas vis dar chaotiškas, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

2 psl. »

Komentarai (64)

mergaite 2017-08-30 00:39
Man 15m turiu maza krutine plaukeliai auga pazastyse i ten ant kaktos daug spuogu kurie mn atsirado per viena nakty. Daug isskyru. Labai nervuojuosi. Nera menesiniu vis dar.atsakykit prasau
Baimė 2017-07-19 17:42
Sveiki, sukaukiau pirmūjų mėnesinių bet sirgau tik vieną dieną ar tai normalu? :/
Greta 2017-05-31 21:22
Sveiki! Man yra 13 metu,mano ugis apie 1.60m. (girdejau,kad tai svarbu parasyti). Man auga plaukeliai,krutine,bet ji labai nedidele,karts nuo karto atsiranda spuogu ir yra isskyros! Kada pirmosios menesines turetu prasidet? Kada jau reiketu ruostis?
Urtyte 2017-05-31 13:13
Man 11 metu. Auga krutine, auga plaukeliai (ir ant pazastu ir TEN), skauda pilvo apacia, o menesiniu kap nera taip nera. Kada jos turetu prasidet?
Miglė 2017-05-15 16:25
Sian gavau pirmasias menesines nebuvo baisu nes lb daug apie tai zinau teko pasakyt mamai skauda papilve mama sako nes man 15 yai mano menesines veluoja bet tai netiesa be to turiu patarima daug valgykite nes gyvekologe sake per menesines galit netekt daug kraujo
Dominyka 2017-02-18 17:04
Man yra 9 metai
Ir pirmas požymis yra tepliojimas.....
Labai baisu....Jai man prasidės pirmosios mėnesinės?! Ką sakyti mamai? Ar reik ūsiminti apie tepliojima? Net baisu pagalvoti....Pasiklausiau draugės ji sakė ,kad jos sesei buvo net 8 metų mėnesinės! Ir ji galėjo lauktis vaikų
Kotryna 2017-01-25 00:57
Sveiki visi! Man yra 10 m. Ir man pradėjo skaudėti pilvo apačia. ( iš kitu straipsniu girdejau kad tai svarbu) mano ugis 1m. 45 cm. Sveriu 42kg. Ant pažastų pradėjo aukti plaukai it ant ,,tos vietos'' tai PAT prodėjo aukti plaukai . Mano krūtinė jau yra ( mano klasiokės neturi krūtinių ) bet as turiu nedidele. Kada man laukti pirmųjų mėnesiniu?!
Adrija 2017-01-16 16:12
Merginos, kam jums tos mėnesinės! Tai nemalonus, kartais skausmingas procesas.
Pasidžiaukite gyvenimu ir nesukite galvos dėl nesąmonių.
rugile 2016-11-08 17:16
Ingrida, jei bijai nesakyk paviždžiui aš sergu ir mano mama to nežino. Tiesiog nueik i maxima ar kur nors nusipirk ikloti ir tiek
Ingrida 2016-11-01 21:17
Sveikos, man yra 13 metu ir nesenai atsirado menesinės ka daryti ? Aš bijau pasakyti savo mamai...

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas