Mokslininkai: vanduo gerina protinę veiklą ir atmintį

Mokslininkai: vanduo gerina protinę veiklą ir atmintį

Mitybos ir sveikos gyvensenos specialistai nuolat pabrėžia, kad būtina išgerti pakankamai vandens. Vandens nauda organizmui, tiksliau – protinei veiklai, įrodyta ir mokslininkų. „Nestlé“ tyrimų instituto ir Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad pakankamas suvartojamo vandens kiekis gali pagerinti kognityvinę funkciją, atmintį ir padėti geriau sutelkti dėmesį.

Mokslininkai siekė išsiaiškinti, kokią įtaką organizmui daro per mažas ir pakankamas skysčių suvartojimas. Buvo tiriama, kokią įtaką vanduo daro 9-12 m. vaikų kognityvinei funkcijai, gebėjimui įsiminti ir sutelkti dėmesį. Nustatyta, kad vaikai, kurie dienos metu išgeria pakankamą vandens kiekį, geriau atlieka protines užduotis ir atminties lavinimo testus, taigi jie gali pasiekti ir geresnių mokymosi rezultatų.

Tyrime dalyvavo 52 vaikai nuo 9 iki 12 metų amžiaus. Skirtingomis dienomis jiems buvo duodamas išgerti skirtingas kiekis vandens, tiriant, kaip išgeriamo vandens kiekis paveikia jų gebėjimą atlikti įvairias kognityvines užduotis ir testus.

Pirmą dieną prieš pusryčius vaikai gaudavo atlikti skirtingus testus, kuriuos pakartodavo baigiantis rytui ir per 2,5 val. išgėrę 750 ml vandens. Kitą dieną vaikai užduotis pakartodavo per nustatytą laiką po pusryčių vandens visai negėrę. Tyrėjai vaikų hidratacijos būseną stebėjo tirdami jų šlapimo mėginius ir vertindami specifinių rodiklių svyravimus.

Rezultatai parodė, kad tie vaikai, kurių šlapimo mėginiuose specifiniai rodikliai rodė mažesnius svyravimus, lyginant mėginius vandens gėrimo dieną ir dieną, kai vandens nebuvo gerta, kognityvinius testus atliko kur kas geriau tą dieną, kai gavo papildomai išgerti vandens. Tai reiškia, kad vaikai, reguliariai vartojantys pakankamą skysčių kiekį, pasižymi geresne kognityvine funkcija, jų darbinė atmintis veikia geriau ir jie geba labiau sutelkti dėmesį.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas