Kaip nenuplikti, arba 7 plaukų priežiūros klaidos, kurias daro vyrai

Kaip nenuplikti, arba 7 plaukų priežiūros klaidos, kurias daro vyrai

Kalbant apie plaukus – vyrų norai paprasti: per anksti nenuplikti ir nepražilti. Vis dėlto dauguma elgiasi taip, kad šiuos procesus tik paskatina. Kokias klaidas jie daro?
 
Pirma klaida: susitaikymas su plikimu. Kai tik mokslininkai nustatė, kad plikimas yra tiesiogiai susijęs su vyriškuoju hormonu testosteronu, visi kažkodėl lengviau atsikvėpė: na, atrodo, nieko čia labai ir nepakeisi – trumpai nusikirpsi ir viskas (tai netgi tapo madinga). Kitaip tariant, pasiduodama net ir be kovos, nors plikės atsiradimą galima ir atitolinti.
 
Ankstyvą plikimą iš dalis lemia: dihidrotestosterono perteklius, ekologija (užterštas oras ir pan.), dažnai patiriamas stresas, vandens kokybė, nepakankamas galvos odos aprūpinimas krauju, netinkama plaukų priežiūra. Pašalinus šias priežastis (ar bent jau jų dalį), nuplikimą galima atidėti iki pat senatvės.
 
Antra klaida: plikimo laikas. Vyrai, norintys sužinoti, kada nupliks, daro klaidą: domisi, kad nupliko jų tėvas. Iš tiesų to klausti reikėtų ne savo, o mamos tėvo (t.y. senelio), prosenelio, proprosenelio ir t.t. – kitaip tariant, giminių iš mamos pusės.
 
Esmė ta, kad „plikimo geną“ nešioja moteris, o ne vyras. Ji ir perduoda jį savo sūnui. Sužinoję, kada plikti ėmė jūsų senelis, pradėkite tam ruoštis kaip galima anksčiau.
 
Trečia klaida: žili plaukai. Plikimas – fiziologinis procesas, ir daugelis stipriosios lyties atstovių žvelgia į jį kaip į neišvengiamybę. Iš dalies taip ir yra: plaukų pigmentai anksčiau ar vėliau pradeda irti, ir išvengti to nepavyksta. Tačiau žilimą galima smarkiai atitolinti. Plaukų pigmento atsparumui labai svarbūs vitaminai B1, B2, B6, PP, tirozinas (medžiaga, kurios yra daugumoje baltymų) ir varis.
 
Pigmento irimą skatina: stresas, mažakraujystė, lėtinis nuovargis, ilgas buvimas saulėje. Pašalinkite šias priežastis, taisyklingai maitinkitės, pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų vitaminų – ir žilė pasirodys gerokai vėliau.
 
Ketvirta klaida: riebūs plaukai. Savo išvaizda besirūpinantys vyrai su plaukų riebumu kovoja labai paprastai: jeigu plaukai dažniau riebaluojasi, vadinasi, juo reikia dažniau plauti. Tai – taip pat labai dažnai daroma klaida. Pasisėjęs riebalavimasis – vidinė problema, ir ją reikia išsiaiškinti.
 
Pavyzdžiui, labai dažni plaukai labiau riebaluojasi tada, kai trūksta seleno, cinko, B grupės vitaminų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių.
 
Penkta klaida: blankūs plaukai. Tai – viena iš piktnaudžiavimo plaukų plovimo priemonėmis pasekmių. Plaukams riebalai yra reikalingi dėl kelių priežasčių: jie sutepa plaukus ir apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio, neleidžia perdžiūti, padeda išsaugoti jų elastingumą bei lygų paviršių (o juk būtent lygus paviršius geriausiai atspindi šviesą, t.y. plaukai žvilga). Jeigu riebalai šalinami per dažnai – plaukai bus blankūs.
 
Dar viena priežastis – gamta taip sutvarkė, kad tuose riebaluose yra natūralių antiseptikų, padedančių kovoti su infekcijomis. Pašalinsite riebalus – sudarysite palankias sąlygas bakterijų kolonijoms, dėl ko plaukai taip pat atrodys blankūs (beje, ši informacija pravers ir dailiosios lyties atstovėms).
 
Šešta klaida: barzda. Kitaip tariant, barzdą dažniausiai renkasi auginti ne tie vyrai, kuriems reikėtų. Dėl fiziologinių ypatybių barzdą labiau patartina auginti šviesiaplaukiams, o ne tamsiaplaukiams – jų plaukai auga greičiau, o ir pačių plaukų jie turi daugiau. Palyginkite: šviesiaplaukiai vyrai ant galvos turi vidutiniškai 140 000 plaukų. Tamsiaplaukiai – tik 102 000. Barzdos auginti neverta ir vyrams iš Centrinės ir Šiaurės Azijos, Šiaurės Amerikos indėnams – ji tiesiog beveik neauga. Kas kita – vyrai iš Kaukazo, Australijos ir Japonijos.
 
Septinta klaida: pleiskanos. Šią klaidą daro beveik 100% vyrų (moterų, deja, taip pat). Jie tiesiu taikymu skuba pas kosmetologą ir ieško kokio nors stebuklingo balzamo ar šampūno, „gydomųjų“ procedūrų... Negaiškite laiko – 99 % visų atvejų pleiskanų atsiradimo priežastis yra ne išorinė, o vidinė. Kada jūs tyrėtės hormonus? Hormoninio fono pokyčiai organizme ir yra labiausiai paplitusi pleiskanų atsiradimo priežastis. O kaip veikia jūsų žarnynas? Jeigu jo veikla sutrikusi – pleiskanų taip pat bus. O ar dažnai nervinatės? Norite – tikėkite, norite – ne, bet problema gali glūdėti ir čia. Ar taisyklingai maitinatės? Ar nepiktnaudžiaujate riebiu maistu, miltiniais gaminiais ir saldumynais?
 
Yra tik viena išorinė pleiskanų atsiradimo priežastis, bet net ir ji iš dalies susijusi su jūsų pačių organizmu: tai – mikroskopinis grybelis. Jeigu jūsų imuninė sistema stipri, ji neleis daugintis grybeliui.
 
Pradėkite savo plaukais rūpintis jau dabar!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas