Kaip maitintis sergant šlapimo pūslės uždegimu?

Kaip maitintis sergant šlapimo pūslės uždegimu?

Mūsų dienomis labiausiai paplitusi šlapimo sistemos infekcinė liga – šlapimo pūslės uždegimas, arba cistitas. Išskiriama lėtinė arba ūminė šios ligos forma. Lėtinės atveju liga vystosi praktiškai be jokių matomų simptomų, kai kuriais atvejais galimi periodiški trumpalaikiai paūmėjimai. Ūmiam uždegimui išsivystyti pakanka ir 1–2 dienų.

Kaip mikroorganizmai patenka į šlapimo pūslę?

Galimi keturi variantai:

 

  • Mikrobai į šlapimo pūslę patenka iš išorės kartu su šlapimu, t. y. iš apačios į viršų;
  • Infekcija į šlapimo pūslę patenka prasidėjus inkstų uždegimui, t. y. iš viršaus į apačią;
  • Infekcija patenka per kraują;
  • Infekcija patenka per limfagysles.


Nuo priežasčių prie simptomų

Dėl kokių priežasčių prasideda šlapimo pūslės uždegimas? Dažniausiai šios ligos priežastimi tampa infekcija – arba lytinė, arba susijusi su patogenine flora (žarnyno lazdelės, stafilokokai, streptokokai). Šlapimo pūslės uždegimą gali išprovokuoti ir terminiai nudegimai, mechaniniai gleivinės pažeidimai, peršalimas. Cistito vystymasis priklauso nuo ligos formos.

Šlapimo pūslės uždegimo simptomai

 

  • Deginimas, niežulys, skausmai, diskomfortas šlaplės srityje;
  • Nesulaikomas dažnas šlapinimasis nedideliais šlapimo kiekiais;
  • Drumstas šlapimas arba hematurija (šlapime yra kraujo);
  • Nuolatinis silpnumo jausmas. Kūno temperatūra svyruoja nuo normalios iki 28 laipsnių.


Šlapimo pūslės uždegimo gydymas ir profilaktika

Kaip gydomas šlapimo pūslės uždegimas? Didžiausią įtaką gydant šlaplės uždegimą turi mityba. Sergant cistitu iš raciono reikia išbraukti aštų maistą (pipirus, krienus, garstyčias), taip pat marinatus, sūrius patiekalus ir alkoholinius gėrimus (įskaitant ir alų). Kodėl būtina atsisakyti būtent šių produktų? Ogi dėl labai paprastos priežasties: juose yra komponentų, kurie patenka į šlapimą ir gali dirginti šlaplę, sustiprinti uždegiminius šlapimo pūslės procesus. Tokiomis sąlygomis gydyti ligos yra neįmanoma.

2 psl. »

Komentarai (1)

Vilma 2013-11-13 20:12
Viskas ,kas paminėta straipsnyje, išbandyta ir nuliniai rezultatai. Ieškojau ir radau, žinau ir išbandžiau labai gerą alternatyvą. Yra , tikrai yra puiki, natūrali priemonė nuo cistitų.Koks džiaugsmas-aš sutvarkiau šią problemą! Jei kam įdomu, parašykit emailu vilmute1966@gmail.com.

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas