Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kasa – tai nedidelis (20 centimetrų ilgio ir 3-4 centimetrų pločio), tačiau labai svarbus organas, be kurio žmogus negali gyventi. Kasa atlieka dvi funkcijas: gamina ir į kraują išskiria hormonus (pirmiausia insuliną, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje) bei gamina ir į plonąją žarną išskiria kasos sultis, kuriose yra fermentų, skaidančių baltymus, riebalus, krakmolą.

Ūminis ir lėtinis kasos uždegimas – tai sunkios ligos, smarkiai paveikiančios visą žmogaus organizmą. Norint apsisaugoti nuo šių ligų, visų pirma reikia susirūpinti savo mityba: ji turi būti saikinga ir reguliari. Didelę įtaką daro ir alkoholis, kuris skatina išsiskirti skrandžio sultis, o pastarosios skatina kasos sulčių gamybą. Be to, nuo alkoholio žarnos gleivinė paburksta ir užspaudžia latako, kuriuo kasos sultys nuteka į žarną, angą. Taigi alkoholis, tiesiogiai neveikdamas kasos, gali padaryti jai didelę žalą. Norint apsaugoti savo kasą, būtina gydyti infekcijos židinius: tulžies pūslės ir latakų uždegimus bei pašalinti tulžies pūslėje esančius akmenis.

Ūminis kasos uždegimas (ūminis pankreatitas)

Ligonis, sergantis ūminiu kasos uždegimu, turi badauti ir yra gydomas vaistų injekcijomis. Sveikatos būklei gerėjant, jis palaipsniui pradedamas maitinti neriebiu, nesaldžiu ir nesūriu maistu. Net ir pasveikus ligoniui kurį laiką draudžiama vartoti mėsos, žuvies, daržovių ir grybų sultinius, riebią mėsą ir žuvį, keptus, rūkytus ir konservuotus gaminius bei kai kurių rūšių vaisius ir daržoves. Alkoholis – griežtai draudžiamas.

Lėtinis kasos uždegimas (lėtinis pankreatitas)

Esant įprastai lėtinio kasos uždegimo formai, ligonio maisto racionas yra visiškai pilnavertis ir tik paūmėjimo atveju gydytojai nustato specialią dietą. Įprastai siūloma valgyti neriebią virtą ar troškintą jautieną, vištieną, veršieną, triušieną, taip pat virtą arba kapotą žuvį. Papildomai galima valgyti kiaušinius, varškę, neriebius sūrius.

2 psl. »

Komentarai (15)

jk 2017-08-19 18:32
meditacija padeda, oi kaip padeda . mokslas nepripazysta dievo , o mes kas tokie.
gražina 2017-02-22 22:28
Negalima, riebalų, baltymų ir krakmolo.Bulvės, o ypač bulviniai blynai ar cepelinai su spirgučiais ar grietine...bilietas į aną pasaulį.Kiaušiniai irgi bogai, šalribarčius su keptom bulvėm pamirškite. Marinuotus, rūkytus produktus galite išviso apeiti. Patariu susirasti kitą mielą užsiėmimą, kas padėtų užsimiršti apie malonumą skaniai bevalgant.
zose 2017-02-19 09:38
laikausi dietos,riboju riebalu sunaudojima.pieno produktu isvis negaliu vartoti,retkarciais suvalgau nedideli gabaliuka surio,bet vistiek sunkiai ir pucia nesvietiskai vidurius ir tas kvapas ismatu itartinas,toks neturetu buti. pradejau per daznai sirgti kasos uzdegimu.ka daryti???
Dziuljata 2017-01-23 13:53
kasos uzdegimas-ka valgyti galima/
...... 2016-07-12 19:40
Vaistiniai sake kad negalima nei kiaušiniu nei pieno produktu
vida 2016-05-08 21:31
kas gali buti kai pavalgau pietus vis viduriuoju

Gaiva 2016-03-14 11:13
Ka galima valgyti esu po kasos uzdegimo ir viduriuoju beveik nuolat
Regina 2016-03-04 20:30
Noreciau suzinot kokia dieta tinka paumejus pankiotitui,buciau dekinga mano mama 76 metu labai kankynasi skauda negali nieko valgyti.
andzela 2015-01-03 16:34
Sveiki komentaru niera noriu sitos dietos
aldona 2014-07-23 17:55
skauda pilva ties duobute. pucia vidurius ,raizo sonus.ka daryti

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas