Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kasa – tai nedidelis (20 centimetrų ilgio ir 3-4 centimetrų pločio), tačiau labai svarbus organas, be kurio žmogus negali gyventi. Kasa atlieka dvi funkcijas: gamina ir į kraują išskiria hormonus (pirmiausia insuliną, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje) bei gamina ir į plonąją žarną išskiria kasos sultis, kuriose yra fermentų, skaidančių baltymus, riebalus, krakmolą.

Ūminis ir lėtinis kasos uždegimas – tai sunkios ligos, smarkiai paveikiančios visą žmogaus organizmą. Norint apsisaugoti nuo šių ligų, visų pirma reikia susirūpinti savo mityba: ji turi būti saikinga ir reguliari. Didelę įtaką daro ir alkoholis, kuris skatina išsiskirti skrandžio sultis, o pastarosios skatina kasos sulčių gamybą. Be to, nuo alkoholio žarnos gleivinė paburksta ir užspaudžia latako, kuriuo kasos sultys nuteka į žarną, angą. Taigi alkoholis, tiesiogiai neveikdamas kasos, gali padaryti jai didelę žalą. Norint apsaugoti savo kasą, būtina gydyti infekcijos židinius: tulžies pūslės ir latakų uždegimus bei pašalinti tulžies pūslėje esančius akmenis.

Ūminis kasos uždegimas (ūminis pankreatitas)

Ligonis, sergantis ūminiu kasos uždegimu, turi badauti ir yra gydomas vaistų injekcijomis. Sveikatos būklei gerėjant, jis palaipsniui pradedamas maitinti neriebiu, nesaldžiu ir nesūriu maistu. Net ir pasveikus ligoniui kurį laiką draudžiama vartoti mėsos, žuvies, daržovių ir grybų sultinius, riebią mėsą ir žuvį, keptus, rūkytus ir konservuotus gaminius bei kai kurių rūšių vaisius ir daržoves. Alkoholis – griežtai draudžiamas.

Lėtinis kasos uždegimas (lėtinis pankreatitas)

Esant įprastai lėtinio kasos uždegimo formai, ligonio maisto racionas yra visiškai pilnavertis ir tik paūmėjimo atveju gydytojai nustato specialią dietą. Įprastai siūloma valgyti neriebią virtą ar troškintą jautieną, vištieną, veršieną, triušieną, taip pat virtą arba kapotą žuvį. Papildomai galima valgyti kiaušinius, varškę, neriebius sūrius.

2 psl. »

Komentarai (10)

vida 2016-05-08 21:31
kas gali buti kai pavalgau pietus vis viduriuoju

Gaiva 2016-03-14 11:13
Ka galima valgyti esu po kasos uzdegimo ir viduriuoju beveik nuolat
Regina 2016-03-04 20:30
Noreciau suzinot kokia dieta tinka paumejus pankiotitui,buciau dekinga mano mama 76 metu labai kankynasi skauda negali nieko valgyti.
andzela 2015-01-03 16:34
Sveiki komentaru niera noriu sitos dietos
aldona 2014-07-23 17:55
skauda pilva ties duobute. pucia vidurius ,raizo sonus.ka daryti
Žydrūnas 2014-05-18 22:40
didelis aciu . motina viduriavo , daaktare sake ,kad kasa vaistus israse ir vistiek viduriavo , silpna buvo taip toliau - paprase paziuret internete - nezinojo ka daryt - ir jusu parasyta rekomenduojama dieta - pradejus sia dieta laikytis viskas sustvarke - dar karta aciu .
Tik idomu kodel daktare vaistus israse , bet nepasake kooky maista valgyt
sigis 2014-03-27 09:26
ka be suvalgyceu visada greuze skrandy
kestas 2014-02-18 21:07
skauda visur,tiek pilve,tiek nugaroje,kai paumeja - nelinkiu nei vienam ta patirti
Vika 2013-11-09 10:55
Sveiki. Labai reikėtų Jūsų pagalbos.Šiuo metu rašau kursinį darbą apie kasos uždegimus ir mitybą.
Galbūt galėtumėte atsakyti į interviu klausimus apie tai? Būčiau labai dėkinga už pagalbą
Antanas 2013-11-08 05:24
labai skauda kasa

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas