Kad peršalimas neužkluptų netikėtai (III dalis)

Kad peršalimas neužkluptų netikėtai (III dalis)

Maistas kaip vaistas

Visavertė mityba – gera peršalimų profilaktikos priemonė. Peršalimo padės išvengti fitoncidų (medžiagų, kurios naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus) turintys produktai: svogūnai, česnakai ir ridikėliai.

 

  • Pasidarykite paprastą gėrimą: jums reikės stiklinės geriamojo vandens (temperatūra neturi būti aukštesnė nei 40 laipsnių), vienos ką tik išspaustos citrinos sulčių ir 1 šaukšto skysto medaus. Viską sumaišykite ir iš karto išgerkite – per dieną galima ne daugiau kaip 2–3 stiklines (pavyzdžiui, ryte ir vakare).
  • Vitamininga vaistažolių arbata: tinka mėtos, ramunėlės, jonažolės, serbentų lapai.
  • Erškėtuogių nuoviras. Kad nesuirtų vitaminas C, rekomenduojama uogas nuplauti, susmulkinti ir užpilti verdančiu vandeniu, virti karšto vandens vonelėje 10–15 minučių.
  • Imunostimuliatoriai (pavyzdžiui, ženšenio nuoviras ir jo preparatai, ežiuolės ekstraktas).
  • Šviežiai spaustos sultys. Naudingiausia, jeigu jas gersite reguliariai. Ruošti galima iš šviežių arba šaldytų uogų ir vaisių, pridėti medaus, citrinų sulčių.
  • Daržovių sultys taip pat labai naudingos: jų terpė (kitaip negu vaisių) yra neutrali, todėl nedirgina skrandžio.
  • Baltagūžių kopūstų sultys puikiai padeda nuo kosulio. Galite pridėti žalumynų, citrinos žievelių arba obuolį.


Atminkite, kad padidėjus skrandžio rūgštingumui arba sergant gastritu rūgščių sulčių gerti negalima, o jeigu sergate tulžies pūslės akmenlige, turėtumėte vengti pomidorų sulčių, jeigu diabetu – morkų. Špinatų, burokėlių ir rūgštynių sultys tiks visiems, tačiau jos gali šiek tiek dirginti virškinamąjį traktą, todėl jas rekomenduojama atskiesti.

2 psl. »

Komentarai (1)

Cita 2012-01-24 20:36
Citrinukes su medum ir visos ligos praeina :)