Ką reikia žinoti apie knarkimą

Ką reikia žinoti apie knarkimą

Milijonai žmonių visame pasaulyje, tiek moterys, tiek vyrai, kenčia nuo knarkimo. Tai ne tik poras erzinantis dalykas ar kantrybės išbandymo kantrybe testas, bet ir nemenkas pavojus žmogaus sveikatai, kadangi gali būti vienas iš pavojingos ligos – obstrukcinės miego apnėjos – simptomų.

Knarkimo priežastys
 
Miego metu atsipalaiduoja viršutinių kvėpavimo takų raumenys, susiaurėja spindis ir sutrinka normalus kvėpavimas. Dėl išaugusio spaudimo ir pasikeitusio įkvepiamo oro srauto dažnio, minkštosios dalys (minkštasis gomurys ir liežuvėlis) pradeda vibruoti. Taip atsiranda tipiškas knarkimo garsas.
 
Knarkimas taip pat labai priklauso nuo amžiaus ir lyties. Vyresnio amžiaus žmonės ir vyrai knarkia dažniau. Atkreipkite dėmesį į žemiau išvardintus knarkimą sukeliančius rizikos faktorius:
 

  • Antsvoris;
  • Alkoholio vartojimas prieš miegą;
  • Tabakas, migdomieji ir raminantieji vaistai;
  • Miegojimas ant nugaros;
  • Įvairaus tipo nuovargis;
  • Perdžiūvusi nosies gleivinė;
  • Iškrypusi nosies pertvarta (sulaužyta nosis).

 
Kuo gresia negydomas knarkimas
 
Stiprus knarkimas gali turėti rimtų padarinių sveikatai. Knarkiantis žmogus prabunda nepailsėjęs ir irzlus, ilgainiui blogėja atmintis, iškyla depresijos grėsmė, gali pradėti varginti nemiga ir mieguistumas dienos metu, lytinės veiklos sutrikimai.
 
Jei kurį nors tam tikrą laiko tarpą negirdime knarkiančiojo, tai jau pavojaus signalas. Kvėpavimas sustoja, ir vėl atsistato labai gerai pažįstamu „pjaunančiu garsu“. Jei kvėpavimas nutrūksta daugiau nei 5 kartus per valandą ir kiekvienas kartas trunka ilgiau nei 10 sekundžių, galima konstatuoti sunkų kvėpavimo sutrikimą, vadinamą miego apnėjos sindromu (MAS) (angl. Sleep Apnea Syndrome).

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas