Gydytojas apie tonzilių pašalinimą: „Kartais operacija netgi gali pagerinti partnerių santykius“

Gydytojas apie tonzilių pašalinimą: „Kartais operacija netgi gali pagerinti partnerių santykius“

Ir vėl stipriai skauda gerklę, iš kojų verčia aukšta temperatūra, valgant kiekvienas kąsnis raižo ryklę... Tai – tipiški tonzilių uždegimo, dažnai vadinamo tiesiog angina, simptomai.  „Tonzilės – mūsų organizmo apsauga nuo virusų ir bakterijų – kartais atsisuka prieš mus pačius. Dėl infekcinių ligų ar netgi genetinių veiksnių, padidėjusios tonzilės gali tapti stipraus knarkimo, skausmo ryjant, nemalonaus burnos kvapo ir net neteisingo dantų sąkandžio priežastimi“, - teigia Estetinės chirurgijos centro otorinolaringologas Tomas Balsevičius.
 
Apsauga ar priešas?
 
Tonzilės – tai mūsų organizmo apsauga: sulaikydamos į ryklę patenkančius virusus ir bakterijas,  jos apsaugo organizmą ir atlieka imuninę funkciją. Kartais mikroorganizmai įveikia tonzilių apsaugą ir šios „suserga“ pačios, o liga smogia iš pasalų. „Ūminis tonzilitas, pasireiškiantis stipriu gerklės skausmu, aukšta temperatūra, pasunkėjusiu rijimu bei bendru silpnumu, gydomas antibiotikais. Nors vyrauja nuomonė, kad šalinti tonzilių skubėti nereikia, nes ligos tuomet keliauja į bronchus ar plaučius, visgi trys ar keturios anginos per metus, gydomos antibiotikų kursu – rimta priežastis pagalvoti apie chirurginį gydymą, – teigia LOR specialistas T. Balsevičius. – Tonzilektomijos metu pilnai pašalinamos gomurinės tonzilės, todėl po operacijos anginos daugiau nebesikartoja, išnyksta komplikacijų (susidarančių pūlinių, sąnarių ar inkstų uždegimo, sepsio) rizika.“
 
 „Devynis kartus pamatuok ir tik tada nuspręsk“ sako liaudies patarlė, todėl atlikus ne vieną tyrimą, specialistas paprastai paskiria medikamentus ir imuniteto stiprinimą: daugiau mankštintis, sportuoti, sveikai maitintis ir atsisakyti žalingų įpročių. „Operuoti niekada neskubame, tačiau chirurginis gydymas neišvengiamas, jei diagnozuojamas lėtinis tonzilitas, tonzilių hipertrofijos sukeliama miego apnėja, persirgus paratonziliniu pūliniu ar įtariant piktybinę ligą – tonzilės auglį,“ – sako gydytojas.

2 psl. »

Komentarai