Eteriniai aliejai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Eteriniai aliejai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Šiandien daugelis mūsų kraštų dailiosios lyties atstovių jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be grožio procedūrų. Jos naudoja pačias įvairiausias veido kaukes, išbando paprastus ir egzotiškus receptus. Neretai į namų gamybos priemones lašinamas ir eterinis aliejus – tokia tradicija atkeliavo iki mūsų iš Rytų. Būtent ten ilgus amžius aliejai buvo naudojami gydyti tiek kūną, tiek sielą.

Šiandien eteriniai aliejai vartojami pačiais įvairiausiais tikslais. Jie tinka aromatinėms lempoms, masažui, vonioms, vonelėms, praturtina kremų, šampūnų ir kaukių sudėtį, o kartais netgi pakeičia kvepalus.

Vis dėlto toli gražu ne visi yra girdėję, kad eterinių aliejų naudoti reikia itin atsargiai, mažomis ir tiksliomis dozėmis. Reikia žinoti, koks aliejus padeda išspręsti konkrečią problemą, o ne eksperimentuoti tikintis, kad pasiseks kažką išrasti. Esmė ta, kad šis produktas gali sukelti labai daug negatyvių organizmo reakcijų, pradedant alergija ir galvos skausmu, baigiant prasta nuotaika ir netgi padidėjusiu agresyvumu.

Kad ir kokiomis naudingomis savybėmis pasižymėtų vienas ar kitas aliejus, jeigu jums nepatinka jo kvapas, geriau tuojau pat nutraukite jo naudojimą.

Ir dar viena labai svarbi detalė: grynų eterinių aliejų naudoti negalima. Kelis jų lašelius visada reikia sumaišyti su baziniu aliejumi, šampūnu arba druska.

Komentarai