Amžina kova su paauglystės spuogais

Amžina kova su paauglystės spuogais

Paauglystė – ne tik metas, kuomet bet koks kritiškas žodis gali sukelti ašarų lietų. Tai ir laikas, kai stebi savo išvaizdą po didinamuoju stiklu ir bet kokie nemalonūs jos pokyčiai varo į neviltį. O ką jau ir bekalbėti apie spuogus, kurie lyg tyčia dažniausiai sudarko pačios gražiausios šventės nuotraukas, pūpso ant nosies, kai sutinki gatvėje visus didžiausius savo priešus ar ima ir piktdžiūgiškai išdygsta prieš pasimatymą su Tuo vaikinu ar Ta mergina. Taigi, kaip laimėti kovą su šiais spalvingą paauglio gyvenimą tamsia spalva dažančiais ir pyktį keliančiais pabaisomis?

Svarbiausia – higiena

Odą valyti  ir prižiūrėti būtina ne tik tiems, kas turi problemų dėl varginančių spuogų, bet ir tiems, kurie trokšta, kad idealia laikoma oda tokia išliktų ir toliau. Vanduo ir prausimosi priemonės ne vienam padėjo jei ne atsikratyti spuogų visam laikui, tai bent jau pristabdyti jų plitimą. Žinoma, svarbu pasirinkti tinkamas, tavo odos tipui tinkamas priemones. Tai padaryti padės kosmetologės, kosmetikos parduotuvių konsultantės – nebijok klausti ir domėtis. Nevenk ir liaudiškų priemonių – veido odai atgaivinti ir valyti puikiai tinka agurkai, ramunėlių ištraukos. Žinoma, jei spuogai dideli ir skausmingi, o nei vienas prausiklis ar kremas nedavė jokios naudos drąsiai konsultuokis su dermatalogu – jis ne tik pasakys, ką daryti, kad veido oda pagytų, bet ir patars, kokią kosmetiką gali naudoti, kaip odą prižiūrėti ir puoselėti.

Ant veido – jokių kosmetikos „atsargų“

Spuogų plitimui nėra geresnės terpės nei visomis vaivorykštės spalvomis švytintis ant veido likęs vakarykštis makiažas. Niekada neik miegoti, nenusivaliusi veido. Ši problema – gana dažna tik pradėjusioms dažytis jaunoms panelėms. Patikėk, geriau vakare paaukoti porą minučių, nei ryte gremžti nuo paakių tušo gabalus ir stebėtis, iš kur ant skruosto atsirado Vezuvijaus dydžio spuogas.

2 psl. »

Komentarai (26)

Kotryna 2016-09-09 14:06
Sveiki, man 11 metų ir tie spuogai jau nuo 9-nerių aš labai jų nekenčiu. Vis jei ką randu ir pabandau tai dar pablogėjai ir neišsivaizduoju ką daryt
Patarėja 2016-03-09 11:46
Aš turėjau begalo daug spuogų, siaubingai kankinaus, iki tol, kol man močiutė patarė tokį naminį vaistą. Pirmiausia tai reikia pasiimti bonkutę, įdėti medetkų žiedų ir ant viršaus užpilti degtine. palaikyti tamsoje apie para ir skysčiu tepti veidą. Visus spuogus išsinaikinau per 3 menesius. TArp kitko, mano oda yra riebi tai dar dažnai, 2-3 kartus per dieną, plaudavau ūkišku muilu veidą,o tada medetkų užpilu :)
rasa 2016-02-08 13:31
mano sunu kamuoja spuogai ka daryti patarkite
Rugile 2015-12-26 11:23
Man 9metai pastaruoju metu ant veido atsirado spuogu ar tai paauglystes pozymis o gal tai visai kita priezastis dar pastaruoju metu tapau labai suirzusi ar man jau prasideda paauglyste o gal as pati del to kalta?
Patenkinta 2015-02-26 17:51
Sveikos, man yra 13 metu. 2 metus mane kamavo nuolatiniai spuogai (jų buvo daug) . Taciau dabar viskas pasikeite.. Reklamos metu pamačiau Garnier micerini vandenį. Labai susidomėjau ir nusprendžiau isbandyti. Naudoju tik savaite, o spuogu kaip nebūta!! Na nebent iššoka koks vienas, bet as ji issispaudziu, dezinfekuoju, nusivalau su šiuo miceriniu vandeniu ir rytojaus diena spuogas jau buna pradingęs. Išbandykite, man padėjo... Gal padės ir jums :)
Saule 2015-02-19 18:00
Sveiki man 13 metų, spuogai kamuoja 2-3 metus, kaip jų atsikratyti, mano veido oda riebi, gal galite padėti?
atsakymas i klausima. 2015-02-19 10:32
Paula,tau spuogai turetu issnykti ne anksciau kaip po 2 metu.Bet nenustok tepti sveitikliu,nes jis pravercia tavo odai.
Paula 2015-02-18 14:15
Sveiki. Man 15, jau trejus metus negaliu atsikratyti spuogų. Kartais atsiranda tokių skausmingų, bandžiau naudoti šveitiklį ir kitokias valomąsias priemones tačiau jie nenyksta. Prausiuosi kaip ir priklauso rytą ir vakarą, pastaruoju metu nebenaudoju jokios kosmetikos. Gal galit patart kaip man atsikratyti tų spuogų? :)
Ineta 2015-01-06 23:51
Sveiki, man 13 metų ir mane jau 3 metus kankina tie spuogai.. Jų vis daugėja ir daugėja ir niekas nepadeda. Ar būtų galima man tokiai jaunai pašalint juos lazeriu?
? 2014-10-25 09:30
sveiki man yra 14metu kovoju su spuogais jau 1metus gal galit patart kaip ju atsikratyt greiciausiu budu?

Dėmesio!

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas